baneris leidinys

osimasDžiudžitso - slaptas ir skausmingas samurajų ginklas. Tai japonų savigynos sistema, paremta anatominėmis žiniomis. Naudojami skausmingi raumenų paspaudimai ir sąnarių išsukimai,  smūgiai kojomis bei  rankomis  pasitelkiant minimalią jėgą ir maksimalų vikrumą.

Nuotr. Džiudzitso sportinio meistriškumo stovyklos dalyviai.

Egzistuoja meistriškumo įvertinimo sistema, mokinių ir meistrų diržai, kurių spalvos nusako kovotojo lygį. Šiuo metu pasaulyje yra daug įvairių džiudžitso stilių ir mokyklų. Džiudžitso – priskiriamas prie seniausiųjų kovos menų, padėjusių pagrindą tokioms mokykloms kaip karate, dziudo, aikido, sambo ir kt. Džiudžitso buvo vystomas penkis amžius, kol pasiekė tobulumo viršūnę. Neatskiriama džiudžitso  kovos menų dalis – kobudo, kurią sudaro gynybos veiksmai nuo užpuoliko, ginkluoto įvairiais ginklais (įvairių dydžių lazdos, virvės, tomfa ir t.t.), mokoma šiais ginklais naudotis, siekiant efektyviau apsiginti. Dėl šių priežasčių daugelio pasaulio šalių armija, policija ir spec. tarnybos su pasisekimu naudoja džiudžitso techniką savo darbe.
 
Lietuvoje įkurtos džiudžitso ir kobudo federacijos tikslas - ne sportinių rezultatų vaikymasis, o žmogaus pilnatvės - tiek sportinės, tiek dvasinės - kūrimas. Pasak federacijos prezidento Olego Sitnikovo, pagrindinis uždavinys - vystyti ir propaguoti džiudžitso Lietuvoje, organizuojant ir rengiant seminarus, stovyklas, varžybas, kartu prisidedant prie kūno kultūros ir sporto programos vykdymo Lietuvoje.

Rugpjūčio 13 - 15 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos džiudžitso ir kobudo federacijos stovykla, kurioje dalyvavo 50 sportininkų iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Jurbarko ir  net 20 Šakių sporto klubo ,,Ošimas’’ narių. Pasak džiudzitso ir kobudo federacijos viceprezidento Vytauto Smirnovo, tokių sporto ir poilsio stovyklų tikslas: kelti sportinį meistriškumą, aptarti federacijos veiklą ir tiesiog pabūti drauge, pailsėti gamtoje.

Džiudžitso ir kobudo federacijos prezidentas Olegas Sitnikovas ir viceprezidentas Vytautas Smirnovas supažindino stovyklos dalyvius su džiudžitso bazine technika, varžybiniais technikos aspektais, zen (susikaupimo) praktika. Jurbarko džiudžitso ir kobudo klubo „Pantera“ vadovas M.Smirnovas  pravedė rytinę mankštą su jogos sveikatingumo pagrindais, o Marijampolės džiudžitso ir kobudo klubo „Drakonas“ vadovas R.Kazelis supažindino su tempimo  ir aštuoniais rytiniais kvėpavimo pratimais. Stovyklautojams patiko maudytis ir plaukioti valtimis greta įsikūrusios stovyklos esančiame ežere. Pirties mėgėjai galėjo pasidžiaugti gydomosiomis pirties savybėmis. Romantiškai nuteikė vakarai prie laužo ir dokumentinių rytų kovos menų filmų peržiūra.

Šakių sporto klubo „Ošimas“ sportininkai labai džiaugėsi šia sporto ir poilsio stovykla. Jie ir pailsėjo, ir pasisėmė patirties bei daug neišdildomų įspūdžių, kad su naujomis jėgomis nuo rugsėjo mėnesio sugrįžtų į treniruotes, dalyvautų varžybose, palaikytų savo sportinę dvasią.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos