| Leidimų-higienos pasų veiklai netinkamose patalpose nebeišduos |
|
|
| Pirmadienis, 22 Vasaris 2010 09:37 | ||||||
Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2009 m. gruodžio 28 d. įsigaliojus pakeistoms Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklėms, leidimai-higienos pasai nebeišduodami ūkinei komercinei veiklai, jei ji vykdoma patalpose, neatitinkančiose veiklos paskirties. Pasirengimui įgyvendinti šias taisykles buvo numatytas 5 mėnesių terminas.Atitinkamos institucijos teigia, kad šis vienintelis reikalavimas jiems trukdo gauti leidimą-higienos pasą ir pradėti arba tęsti savo verslą. Tačiau dar daugiau sulaukiama skundų iš gyventojų, kurie priversti kęsti verslininkų savivalę, kai trikdomas jų poilsis, gyvenamosios patalpos teršiamos kvapais, kylančiais iš ūkinės veiklos, nes patalpos tiesiog yra nepritaikytos ūkinei veiklai (pavyzdžiui, naudojamasi bendra namo vėdinimo sistema, bendru įėjimu, nenumatytos automobilių stovėjimo vietos kiemuose, šiukšlių konteineriai ir kt.). Pasak visuomenės sveikatos specialistų, reikalavimas, kad ūkinė komercinė veikla būtų vykdoma tam tikros paskirties patalpose ne tik atitinka šiuo metu galiojančią teisinę bazę, bet ir yra pagrįstas visų pirma visuomenės sveikatos saugos interesais. Statinio naudojimas pagal paskirtį yra būtina veiklos saugos sąlyga, kadangi būtent statinio paskirtis (statinio viešajame registre nurodytas statinio naudojimo tikslas) liudija, kad statinys atitinka saugos ir jame planuojamos (atliekamos) veiklos (technologijos proceso) privalomus reikalavimus, nustatytus norminiuose statinio saugos ir paskirties dokumentuose. Pastaruoju metu daugėja daugiafunkcių pastatų, kuriuose vykdoma įvairi ūkinė komercinė veikla, pvz., parduotuvės, grožio salonai, maitinimo įstaigos, pramogos, todėl galbūt ne visada yra tikslinga patalpų paskirtį taip smulkiai klasifikuoti. Atsižvelgdamos į tai, kad statinių paskirčių klasifikavimas yra Aplinkos ministerijos reguliavimo kompetencija, Sveikatos apsaugos ministerija ir jai pavaldžios institucijos pritaria verslo iniciatyvai peržiūrėti teisės aktus, nustatančius statinių ir patalpų naudojimo paskirčių klasifikavimą. Į šią diskusiją turėtų įsitraukti visų už statinių saugą atsakingų institucijų specialistai, gyventojų bei verslo atstovai. „Draugo“ inf.
Pasidalink naujiena su draugais
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved." |
| Taip pat skaitykite | |
Paieška
Klausimas
Archyvas
Klausimas - atsakymas
Jie kalba...
Dar skaitykite:
Numerio nuotraukos
Skelbimai
Orai Šakiuose
Paskutinės naujienos
Rekomenduojame
Puslapis geriau žiūrisi per naršyklę Mozilla Firefox. Rekomenduojame nemokamai ją parsisiųsti.
Reklama
UAB "Daugtaškis" 2008-2010 Visos teisės saugomos




Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2009 m. gruodžio 28 d. įsigaliojus pakeistoms Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklėms, leidimai-higienos pasai nebeišduodami ūkinei komercinei veiklai, jei ji vykdoma patalpose, neatitinkančiose veiklos paskirties. Pasirengimui įgyvendinti šias taisykles buvo numatytas 5 mėnesių terminas.
























