| Nerimą kelia galimi pokyčiai pasėlių deklaravime |
|
|
| Penktadienis, 14 Sausis 2011 15:31 | ||||||
|
Pirmajame šių metų rajono ūkininkų susirinkime nemažai buvo diskutuota apie galimai naują pasėlių deklaravimo paslaugos teikimą, kurią iš savivaldybės perimtų Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Tokiai minčiai nepritaria rajono valdžia.
Netrukus šalyje vėl prasidės žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracija. Tačiau šiuo metu Šakių rajono savivaldybės atstovai sunerimo dėl galimų pakeitimų pateikiant deklaracijas. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba siekia perimti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių elektroninį deklaravimą iš seniūnijų ir savivaldybių bei ateityje teikti žemdirbiams šią paslaugą už papildomą mokestį. Kaip kalbėjo savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Vigelis, į tokius užmojus reikėtų reaguoti. Tam jau nepritarė Marijampolės, Kelmės savivaldybės, kurių vadovai žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui įteikė raštiškus prašymus, nepritarti tokiai idėjai. Susirinkime A. Vigelis kreipėsi į ūkininkus, ragino, kad šie pareikštų savo nuomonę ir ją pateiktų Žemės ūkio ministerijai. Beje, neseniai pradėtas pasėlių deklaravimas elektroniniu būdu pernai rajone buvo įgyvendintas šimtu procentų, tik dviejų ūkininkų pasėliai buvo įbraižyti ranka. Įdiegus elektroninio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų deklaravimo sistemą savivaldybėse ir seniūnijoje įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos, specialiai šiam darbui parengti darbuotojai. Jeigu būtų pasėlių deklaravimas perduotas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai, už tokią paslaugą gali tekti ūkininkams mokėti, dabar ji nieko nekainuoja. Žemės ūkio skyriaus vedėjas įsitikinęs, jog tokie užmojai prilygsta savivaldos griovimui, tad būtina į tai reaguoti. „Metų pradžioje perima vaiko teises, jas atiduoda ministerijai. Tai dabar iš savivaldos dar atimkime žemdirbius ir mus niekas nebesies. Deklaravimą atimk ir perduok kokiai viešajai įstaigai ir nukerta ūkininkų kontaktus su savivalda. Tai kam tokia savivalda reikalinga?“ - mąstė A. Vigelis. Jis ragino, kad būtų apklausti visi rajono ūkininkai, kurių yra per keturis tūkstančius ir šie pasakytų savo poziciją. Susirinkime dalyvavęs Seimo narys M. Bastys taip pat nepritaria tokiai minčiai. Jis įsitikinęs, jog netikslinga griauti neseniai sukurtą elektroninę pasėlių deklaravimo sistemą. „Draugo“ inf.
Pasidalink naujiena su draugais
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved." |
| Taip pat skaitykite | |
Paieška
Klausimas
Archyvas
Klausimas - atsakymas
Jie kalba...
Dar skaitykite:
Numerio nuotraukos
Skelbimai
Orai Šakiuose
Paskutinės naujienos
Renginiai Šakiuose
Reklama
UAB "Daugtaškis" 2008-2010 Visos teisės saugomos


























