baneris leidinys

sakija italijaŠakių kultūros centro folkloro ansamblis „Šakija“ gavo pakvietimą 30 žmonių grupei atvykti į Italijos San Salvaro mieste organizuojamą asociacijos A.C.R.I.S.S. renginį „Tautos papročiai“.

Nuotr. Kolektyvai „Šakija“ bei „Santaka“ dalyvavo Italijos San Salvaro mieste surengtame renginyje „Tautos papročiai“, kuriame pristatė Zanavykų krašto tarmę, tautinį kostiumą, dainas, kulinarinį paveldą.

„Šakija“, kartu keliauti pakvietę Sintautų folkloro ansamblį „Santaka“, kovo 23 d. iškeliavo į San Salvarą, paruošę bendrą koncertinę programą apie Zanavykų krašto tarmę, tautinį kostiumą, dainas.
 
Kovo 28 d. keliauninkai pasiekė San Salvarą – daugiau kaip 30 tūkstančių gyventojų turintį miestą. Italijoje Atvelykis švenčiamas antrą Velykų dieną. Kadangi San Salvaro miestas kiekvienais metais organizuoja įvairius festivalius, šis renginys buvo skirtas „Tautos papročiams“. „Šakijos“ vadovė Virginija Snudaitienė apie renginį atsiliepė geriausiais žodžiais.

„Puiki koncertinė programa ir krašto gėrybes reprezentuojanti mugė – tai ir įvairūs rankdarbiai, ir maisto produktai – sūriai, medus, skilandžiai, lašinukai bei įvairūs konditeriniai gaminiai“, – pasakojo vadovė.

 V. Snudaitienė minėjo, kad italai itin susidomėjo bei džiaugėsi turėję galimybę paragauti naminės duonos, kurią skanavo su sėmenų aliejumi, su mielu noru ragavo naminių lašinių ir skilandžių bei natūraliai raugintų agurkų. „Lukšių pieninės“ rūkyti sūriai tiko prie lietuviško gyvo alaus, suktinio bei midaus. O štai sintautiškių beržų sula paliko bene didžiausią įspūdį.

Vienas iš didžiausių trūkumų kraštiečiams buvo kalbos barjeras, tačiau čia jiems gelbėjo gidė.

„Nuvažiavome apie 5 tūkst. km, daug matėme, daug patyrėme... Buvo verta! Ir tas nuovargis virs neišdildomais prisiminimais... Tikrai atrodėme puikiai ir unoravai, kaip tikri zanavykai iš turtingo ir svetingo krašto. Didžiuojamės savo kolektyvų žmonėmis bei jų noru ir gebėjimu deramai pristatyti savo kraštą“, – įspūdžiais dalijosi V. Snudaitienė.

Prieš pasiekdami kelionės tikslą, kolektyvai aplankė keturias valstybes: Lenkiją, Čekiją ir jos miestą Brno, Vieną (Austrija), Italiją bei jos miestus – Florenciją, Sieną, Veneciją ir Italijos širdį – Romą, kurioje apsistojo dviem dienoms. „Šakija“ bei „Santaka“ aplankė miestą-valstybę Vatikaną. Čia jie lankėsi Vatikano muziejuje, šv. Petro aikštėje, bazilikoje ir Koliziejuje.

Šv. Velykų rytą kolektyvai dalyvavo Popiežiaus Pranciškaus II celebruojamose šv. Mišiose – „Didinga ir Dvasinga“. Kolektyvams teko galimybė, kuri tenka nedaugeliui, – pravažiuojantį Popiežių matyti visai šalia.

Kolektyvai dėkingi visiems prisidėjusiems prie galimybės išvykti į šią kelionę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos