baneris leidinys

goldapVasarai tęsiantis vėl rašome apie galimybes išbandyti naujus turistinius maršrutus. Šįsyk atsigręžiame į kaimyninę Lenkiją, kuri turi ką pasiūlyti dviratininkams, mėgstantiems vaizdingas ir patogias trasas. Įspūdžiais dalinasi Šakių rajono laisvalaikio ir sporto klubo „Vėjas“ narė Eglė Plančiūnienė.

Nuotr. 33 rajono dviratininkai nepasigailėjo savaitgalį praleidę kaimyninėje Lenkijoje. Nuotraukoje – prie trijų valstybių – Lietuvos, Rusijos, Lenkijos  – sankirtą žyminčio paminklo.

Norintys keliauti trumpiau, iki Lenkijos pasienio gali atvykti su automobiliais, kaip ir padarė „Vėjo“ sukviesti dviračių entuziastai. Jie susirinko Vištyčio miestelyje. Nuo jo keliavo Vyžainių link, kur įvažiavo į puikų dviračių taką. Jo privalumus dar aptarsime.
 
Kaip juokauja E. Plančiūnienė, niūrių sinoptikų prognozių neišsigandusių necukrinių šaunuolių buvo 33. Ji teigia, kad Vištytyje verta aplankyti neseniai duris atvėrusį Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą, ten ekskursijas veda kultūrologė Rimutė Gagienė (beje, kilusi iš mūsų rajono, iš Lukšių).

E. Plančiūnienė teigia, kad, kalbant apie dviračių takus, Lenkija vėl tėkštelėjo mums pavyzdį: „Puiki danga, prasilenkimui patogus tako plotis, ženklai, atitvarai, schemos, paminklinis „Greenvelo“ logotipas, net dviračių serviso punktai (su prisegtais įrankiais, pompa ir kt.) ir puikūs laminuoti nemokami trasų žemėlapiai. Nėra ko daugžodžiauti, tik siūlau išmėginti tai, ką mes išbandėme nedidelėje atkarpoje iki Goldapo miesto. „Greenvelo“ – nacionalinė rytinės Lenkijos dviračių trasa. Apie tai daugiau galima pasiskaityti www.greenvelo.pl (bendras trasų ilgis Lenkijoje apie 2000 km).“

Kalbant apie turistinius objektus, čia galima aplankyti trijų valstybių (LT, PL, RU) sienų sankirtą, vėliau – Stančikų siaurojo geležinkelio viadukus – XX a. pradžios technikos paveldą.

Nakvynė – prie Goldapo ežero esantis Sporto ir rekreacijos biuro kempingas (valdiškas).  „Jis svetingas ne tik puikiai sutvarkyta aplinka, sanitarine infrastruktūra, bet ir draugiškomis kainomis“, – sakė E. Plančiūnienė.

Sekmadienį dviratininkai užsuko į Goldapo SPA mineralinio vandens kvėpavimo kambarį, pakilo į Piekna Gora kalną (272 m), stabtelėjo miesto centre ir atgal link Vištyčio per Romintos girą, jaukius pasienio kaimelius baltiškos kilmės vietovardžiais (šis siauras Lenkijos pasienio ruoželis kadaise priklausė Mažajai Lietuvai). Visus sužavėjo banguotas Lenkijos kraštovaizdis. „Lietus jau nebelijo. Visgi dviratis ir gera nuotaika efektyviai išgąsdino lietų. Ir apskritai, ar gali lietus sujaukti gerą planą? Ne, jei jis skirtas pašėlusiems dviračių turizmo mylėtojams“, – šypsojosi E. Plančiūnienė.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 parduotuve 2019-11-17 10:29
Tikrai išskirtinis maršrutas! Džiugu, kad tiek naujų maršrutų, tiek keliautojų dviračiais vis daugėja.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos