baneris leidinys

ekskursija klaipeda
Nuotr. Kelionė pagyvenusiems žmonėms buvo galimybė ne tik pamatyti jūrą, delfinus ir muziejų, bet ir pabendrauti tarpusavyje.


Socialinius ir eko projektus įgyvendinanti organizacija „Ekovalstybė“ dovanojo labdaros centre „Namai visiems“ besilankantiems ir kitiems vienišiems senoliams kelionę į Klaipėdą. Gyvenimo saulėlydy mažas pajamas gaunantys vieniši šakiečiai, patys neturintys galimybių kur nors išvykti, pamatė jūrą, apsilankė Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume, pietavo itališkame restorane „Piccolini“.
 
Pasak labdaros centro „Namai visiems“ direktorės Giedrės Šedbarienės, mintis suorganizuoti tokią socialinę akciją kilo dar praėjusiais metais susitikus su „Ekovalstybės“ vadovu Daliumi Viršila, kuris internetinėje erdvėje paviešino šią idėją ir surinko jai lėšas. Vienas iš dosniausių rėmėjų buvo Lietuvos rinktinės krepšininkas Saulius Štombergas.

„Kadangi vasario mėnesį buvo labai šalta ir daug žmonių sirgo, išvyką nusprendėme atidėti iki kovo. Žmonės nekantriai laukė kelionės, nes dalis buvo arba visai nematę jūros, arba buvę prie jos maždaug prieš 20 metų. Iš 40-ties iškylautojų didžioji dalis – vieniši senoliai ir nepasiturinčiai gyvenantys pagyvenę žmonės, kurie vieni patys tikrai niekur neišvažiuos, o ir neturi, kas juos palydėtų“, – pasakojo G. Šedbarienė.

Jos teigimu, šiandien visi akcentuoja vaikų keliones, tačiau pamiršta, kad vaikai užaugs ir dar patys turės galimybę apkeliauti ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį, o senjorams tokios kelionės labai reikalingos – galbūt bus tokių, kurie prie jūros vyks pirmą ir paskutinį kartą.

Prie šios socialinės akcijos prisidėjo ir UAB „Šakių autobusų parkas“, padaręs didelę nuolaidą autobuso nuomai, Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas, dovanojęs mūsų senoliams bilietus. Tad apžiūrėti atsinaujinusį muziejų, pasigrožėti įspūdingu akvariumu su jame gyvenančiais eršketais, pamatyti ypatinguosius gyvūnus – delfinus jie galėjo visiškai nemokamai. Didelė staigmena keliauninkams buvo pietūs itališkame restorane „Piccolini“, kur juos vaišino ir karštu patiekalu, ir desertu, ir kava. Dovanos tuo nesibaigė. Visi keliauninkai gavo po pakelį ekologiškų vaistinių žolelių arbatos.

Kelionė į Klaipėdą pagyvenusiems žmonėms buvo galimybė ne tik pamatyti jūrą, delfinus ir muziejų, bet ir pabendrauti tarpusavyje. Visi kaip vienas aikčiojo, žavėjosi ir nuoširdžiai dėkojo šios išvykos organizatoriui D. Viršilai, už kurio gerumą ir dosnumą žadėjo net šv. Mišias užpirkti. Paklausta, ar suorganizuos ir daugiau tokių kelionių ligotiems ir vienišiems šakiečiams, labdaros centro direktorė neslėpė, jog stengsis ir ateityje juos kažkuo nustebinti, surengti daugiau tokių socialinių akcijų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos