baneris leidinys

Ne vieną dešimtį įvairių distancijų žygių įveikęs šiuo metu Vilniuje gyvenantis, švietimo srityje dirbantis Šarūnas Dignaitis dar liepos 13-ąją dieną leidosi į įspūdingą žygį po Lietuvą „Ačiū už pamokas!“ Šią savaitę jaunuolis pražygiavo pasienio atkarpa, vedančia per mūsų rajoną.
    
Liepos 13 d. Š. Dimaitis pradėjo eiti nuo Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos, kurią baigė prieš dešimtmetį, ir keliauja pagal laikrodžio rodyklę aplink Lietuvą.
 
„Mano kelionės tikslas yra pasakyti ačiū mokytojams už pamokas. Manau, visi turėtume padėkoti savo mokytojams, nes kartais pamirštame tai padaryti. Kuomet kalbame apie švietimo pokyčius, dažniausiai tik kritikuojame, bet pamirštame pasakyti, kad mokytojai daro be galo didelius darbus“, – sakė Šarūnas.

Jaunuolis pasakojo, kad maždaug 17 dienų keliavo palei Latvijos pasienį, tiek pat pagal Baltarusijos. Iš pradžių Šarūnas keliavo vienas, tačiau nuo Baltarusijos sienos iš miško išėjo kalytė, kuri prisijungė prie jo, keturkoję pavadino Bela. Abudu pasiekė ir Lenkijos pasienį – Vištyčio miestelį. Iš čia patraukė Kudirkos Naumiesčio link, kurį pasiekė šią savaitę.

„Kudirkos Naumiestyje apsilankiau Kudirkos muziejuje. Čia dirbančios muziejininkės pravedė gerą istorijos pamoką. Labai gražus miestelis ir nuostabus muziejus. Ypač jūsų krašte sužavėjo lygumos“, – sakė žygeivis, nuo Kudirkos Naumiesčio pasukęs pasieniečių taku Panovių link, praėjo Slavikus, miegojo prie Šešupės, jį nuolat saugodavo Bela.

Vėliau ties Kiduliais kirto Nemuną ir patraukė atgal į Klaipėdą, kurią pasiekti turi šiandien. Kelionėje užtrukęs 41 dieną, įveikė apie 1 tūkst. 300 km.

„Sutikau daug gerų, šiltų žmonių, kurie mane su Bela pasikviesdavo į svečius, pavaišindavo, pasieniečiai leisdavo užkardose pasipildyti vandens, prisijungdavo pažygiuoti draugai, atsitiktiniai žmonės, sustodavo ir mašinos pavežti, bet aš nelipdavau“, – pasakojo Š. Dignaitis.

Pasiteiravus, kodėl jis to ėmėsi ir kokie tikslai jį veda į priekį, pašnekovas tvirtino, kad keliaudamas per Lietuvą neša žinią apie reikalingus pokyčius švietimo sistemoje.

Š. Dimaitis prisipažino, kad pasiliks ir jį kelionėje lydėjusią kalytę Belą, tik jai teks apsiprasti gyventi Vilniuje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos