baneris leidinys

sakiai budry
Iš Šakių į Budry miestelį Lenkijoje mynė 25-ių smagiai nusiteikusių lietuvių ir lenkų komanda. D. Pavalkio nuotr.

Liepos 23–25 dienomis Zanavykų muziejus kartu su sporto laisvalaikio klubo „Vėjas“ nariais ir svečiais iš Lenkijos leidosi į dviračių žygį „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“.
 
„Trys vaiskios vasaros dienos, 25-ių smagiai nusiteikusių lietuvių ir lenkų komanda, 250 km gražiausiomis Sūduvos ir Varmijos Mozūrų vietovėmis plentais ir dviračių takais, valią ugdančiomis įkalnėmis ir svaigiomis nuokalnėmis. Pasiilgtas Goldapas, naujos bičiulystės, praturtinti žodynai ir geriausi įspūdžiai. Galų gale – tikra kaimyniška bendrystė“, – įspūdžiais po kelionės dalijosi „Vėjo“ komanda.

Zanavykų muziejus informuoja, kad maršruto metu buvo aplankytos įdomesnės kultūros paveldo vietos, išbandyti tradiciniai lietuviški amatai: duonos kepimas, žvakių liejimas, lipdymas iš molio bei virvutės sukimas.

Penktadienį į mūsų kraštą atvykusi delegacija iš Lenkijos pirmiausiai susipažino su Zanavykų muziejaus ekspozicijomis, taip pat turėjo progą apžiūrėti ir restauruojamą amatininkų namą. Dviratininkų delegacija nuo Šakių kariliono, kur juos išlydėjo rajono meras Edgaras Pilypaitis, pajudėjo Kudirkos Naumiesčio link, kur stabtelta prie Vinco Kudirkos muziejaus, Kybartuose žygio dalyviai pasižvalgė po miestelį, užsuko į Paežerių dvarą, o Virbalyje išbandė senuosius amatus, buvo svetingai sutikti, pavaišinti ir kaimiškais lašiniais, ir varškės sūriu, ir mieliniu pyragu.

Po nakvynės žygio dalyviai ir vėl pasileido kalvotais Suvalkijos keliais, aplankė Vištyčio malūną ir atsigaivinę ežere priartėjo prie trijų valstybių sienų sankirtos.

„Vėliau mus pasitiko įspūdingo dydžio viadukai – Stančikų tiltai, kuriuos apžiūrėjome ir iš arti, ir iš apžvalgos bokšto. Vakarop pasiekėme nakvynės vietą prie Goldapo ežero. Pasigrožėję vakarinio miesto vaizdais ir įkvėpę gydančio oro prie Druskų garinimo sienos, kitą rytą išmynėme Budry link“, – informuoja muziejus.

Budry miestelyje dviračių žygio dalyvius pasitiko Budry meras Jozef Markiewicz ir Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitiene. Abiejų šalių dviratininkų atstovams buvo įteiktos taurės, o visi dalyviai apdovanoti medaliais bei atminimo dovanėlėmis.

„Dėkojame žygeiviams už ryžtą ir atkaklumą, už vienas kito padrąsinimą ir draugiškumą. Užsimezgusi abipusė delegacijų bendrystė tęsis ir kitais metais, tik dviračiais keliausime jau iš Budry į Šakius“, – neabejoja Zanavykų muziejus, pridurdamas, kad projektas įgyvendinamas ES fondo lėšomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos