baneris leidinys

paukstysAsta GVILDIENĖ

Rugsėjo 27 – oji – Pasaulinė turizmo diena, šiemet minima jau 31 –ąjį kartą.  Šią dieną pažymi ir Šakių turizmo informacijos centro darbuotojai, kelionių mėgėjus kviesdami į įvairius renginius. Jei pernai Turizmo dieną jie mynė pedalus dviračių žygyje, tai šiemet suorganizavo kelionių įspūdžių vakarą „Iš įdomių kelionių sugrįžus. Įspūdžiai iš pirmų lūpų“.

Nuotr. Kanjoningo mėgėjas S.Paukštys papasakojo apie ekstremalių ir pavojingų išmėginimų kupiną kelionę po egzotiškas Azijos šalis.


Pasak Šakių turizmo informacijos centro direktorės Audronės Mieščionaitienės, į šį vakarą susirinko, jei taip galima išsireikšti, anoniminiai keliauninkai, kurie daug keliauja ir niekur nesiviešina, tik siaurame draugų rate pasidalina savo įspūdžiais, parodo fotografijose įamžintas nepamirštamas akimirkas. „Tik keliaujant galima susipažinti su kitų kraštų gyvenimu, gamta, žmonėmis ir jų kultūra. Tereikia sudaužyti kiaulę taupyklę, susirinkti būtiniausius daiktus ir leistis į kelią“, - teigė A.Mieščionaitienė, pati mėgstanti ne pasyvias keliones ar drybsojimą paplūdimiuose, bet pažintines keliones, kai pats sprendi, kur eiti ir ką pamatyti.
 
Tokie kelionių mėgėjai ir susirinko šį kartą pasidalinti savo įspūdžiais iš tolimų kraštų. Jurbarkietis Vytautas Zinkevičius, mums pažįstamas kaip fotografas, turi aistrą keliauti po kalnus. Jis papasakojo savo prisiminimus iš ekspedicijos su Vilniaus keliautojų klubu po Fanų ir Pamyro kalnus. Užburiančio grožio gamta, kalnų spalvos, žalsvai melsvos ežerų akys, klajokliškas žmonių, sutiktų kalnuose, gyvenimas ir skurdi buitis dūminėse jurtose. Labiausiai įstrigo fotografijose užfiksuoti nevaikiški vaikų žvilgsniai, suskirdusios jaunų mergaičių rankos – darbų našta ne vaikiškiems pečiams. Pasak V.Zinkevičiaus, čia papuoli tarsi į kitą pasaulį, kuriame nėra civilizacijos patogumų ir tyko daug pavojų.

Skirmantas Paukštys – aistringas kanjoningo mėgėjas iš Kauno, vadovaujantis Pagonijos pramogų parkui Jadagonių kaime pasidalijo kelionės po tokias egzotiškas Azijos šalis, kaip Jordanija, Sirija ir Libanas, įspūdžiais, parodė fotografijas. Sprendžiant iš jų - tai buvo aštrių įspūdžių mėgėjų pramoga, reikalaujanti ne tik specialaus pasiruošimo, bet ir atitinkamos įrangos, nes kanjoningas – ypatinga turizmo kalnuotose vietovėse rūšis, susijusi su leidimusi kriokliais, laipiojimu uolomis, čiuožimu ar šokinėjimu nuo uolų į vandenį, brovimusi pro plyšius bei daugybe kitokių ekstremalių ir pavojingų išmėginimų.

Arabų kultūra ir gyvenimas labai skiriasi nuo europiečių. Moterys musulmonės vis dar gobiasi hidžabais, slepia veidus ir negali bendrauti su vyrais, kurių gyvenimas be apribojimų. O štai Sirijos žmonės kanjoningo mėgėjui paliko įspūdį, lyg būtų skirtingų tautybių: šalia tamsiaplaukių niekas nesistebi šviesiaplaukiais ir net raudonplaukiais. Jis mano, kad tai - ilgai čia gyvenusių kryžiuočių riterių įtaka.

Mūsų kraštietis verslininkas Kęstutis Ūsas pasakojo apie Korsiką – ketvirtą pagal dydį Viduržemio jūros salą, priklausančią Prancūzijai. Tai - Napoleono Bonaparto gimtinė. Korsika - mažiausiai apgyvendinta sala, kurios gyventojai save laiko ne prancūzais, o korsikiečiais ir kalba maišyta prancūzų – italų kalba. Įspūdingo grožio pakrantės, pavojingi, tačiau lyg magnetas traukiantys kalnai, pritaikyti alpinizmo aistruoliams, klimatas palankus vynuogių, daržovių, javų ir citrusinių vaisių auginimui. Vyndarystė – svarbus salos gyventojų verslas.

Gelgaudiškietis Rimvydas Puidokas –  kavinės - baro „Vakarų užuovėja“ savininkas papasakojo, kad važiuodamas aplankyti brolio ir užsidirbti pinigėlių, turėjo galimybę ne tik kaip turistas pamatyti Australiją, bet ir joje kurį laiką pagyventi. Pasak jo, susipažinti su tikrųjų Australijos gyventojų – aborigenų gyvenimu ir buitimi neteko. Daugiau bendravo su šioje šalyje gyvenančiais lietuviais, kurie labai viešina savo lietuvybę visur reklamuodami trispalvę, turi didelius Lietuvių namus, kuriuose susirenka kiekvieną sekmadienį. R.Puidokas apgailestavo, kad ten gyvenantys mūsų tautiečiai jau pamiršo tikrąjį lietuvišką svetingumą ir savo svečius vaišina tik arbata.

Kelionių mėgėja Valentina Gerulaitienė net keturiolika kartų lankėsi Pietų Afrikos ir Azijos šalyse. Didžiausią įspūdį jau paliko kelionės po Tailandą ir Malaiziją, o į Egiptą ji šiandien vyksta kaip į namus. Pasak jos, ten ją priima kaip savą, atsimena jos vardą. Viena iš aplankytų egzotiškiausių šalių – viešnagė pas sūnų Keiptaune, pirmajame europiečių įkurtame mieste, esančiame netoli nuo Gerosios Vilties kyšulio.  Čia nustebino neįprastai didelis skaičius „spalvotųjų“ ir juodųjų afrikiečių. Pastarieji gyvena labai dideliame skurde, kai kurie benamiai miega tiesiog ant šaligatvių gatvėse.

Kelionių mėgėjai neskubėjo išsiskirti. Svečiose šalyse patirtus įspūdžius aptarinėjo ragaudami šventės proga iškeptą pyragą, gurkšnodami arbatą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos