baneris leidinys

gerulaitieneAsta GVILDIENĖ

Tarptautinės turizmo dienos paminėjimo renginyje „Iš įdomių kelionių sugrįžus. Įspūdžiai iš pirmų lūpų“ sutikome kelionių manija užsikrėtusią gelgaudiškietę Valentiną Gerulaitienę, jau dešimt metų negalinčią gyventi be kelionių ir manančią, kad, kol neišvyksti iš Lietuvos, tai ir nežinai, kokių stebuklingų vietų yra pasaulyje.

Nuotr. Didelį įspūdį paliko galimybė pasėdėti ant didžiulio dramblio nugaros Tailando Tropikų sode.

V.Gerulaitienė - gelžbetoninių konstrukcijų gamybos įmonės Gelgaudiškyje savininkė savo vasaras „parduoda“ dirbdama nuosavoje poilsiavietėje, įkurtoje buvusioje Girulių vaikų stovykloje. Pasak jos, kai visi atostogauja mėgaudamiesi pajūrio paplūdimiais ar laiką leisdami prie ežerų, aš dirbu, todėl atostogauti galiu tik šaltuoju metų laiku, kai visi kiti sugrįžta į darbus. „Kadangi Lietuvoje jau būna mažai šilumos, keliauju į Azijos ar Afrikos šalis, kur galiu pasimėgauti karšta saule ir įkaitusiu paplūdimių smėliu“, - atviravo gelgaudiškietė.

Kelionių manija V.Gerulaitienė užsikrėtė prieš 11 metų. Pirmąjį kelialapį į Kiprą jai 2000 metais padovanojo sūnus. Pasak jos, po šios kelionės ir atsirado nenumaldoma kitų šalių trauka, aistra keliauti. Vos sugrįžus iš vienos kelionės, jau ir vėl norisi vykti į kitą. Taip gelgaudiškietė net po keletą kartų aplankė tokias egzotiškas šalis, kaip Egiptas, Tunisas, Malaizija, Izraelis ar Pietų Afrika. „Aš nemoku taip gražiai apie viską papasakoti kaip mano marti, - teisinosi ji. – Bet suprantama, kad kartais iš tiesų kelionės įspūdžiai gali atimti žadą.
 
Moteris pati stebėjosi, kad anksčiau nebuvo nei noro, nei poreikio kažkur vykti ir kažką pamatyti. Sovietmečiu, kai į užsienį visos sienos buvo uždarytos, daugelis kelionių aistruolių mielai išvažinėjo visas Tarybų Sąjungos respublikas, tačiau ji tuo metu net nesidomėjo galimybėmis kažkur išvykti. Tiesa, prisiminė, kad tik vieną kartą ryžosi išvažiuoti iš Lietuvos. Tai buvo kelionė į Armėnijos sostinę Jerevaną. Nors ta šalis labai patiko, tačiau tai buvo pirmas ir paskutinis kartas – naujų kelionių daugiau neplanavo.

Iš daugybės aplankytų šalių V.Gerulaitienei labiausiai patiko Egiptas. „Buvo laikas, kai ten vykdavau tais pačiais metais po keletą kartų iš eilės, visi mane pažinojo ir vardu vadino, - prisimena ji. Ten traukia ne tik mistika apipintų piramidžių, sfinkso, šventyklų, faraonų dinastijos paslaptys, bet ir Raudonosios jūros pakrantės, saulėti paplūdimiai, turgaus derybų menas, perkant lauktuves draugams ir pažįstamiems, galimybė užsimiršti, pailsėti nuo kasdienybės. Gelgaudiškietė prasitarė, kad labiausiai svečiose šalyse ja užburia nuostabi gamta ir įspūdingos kitų religijų šventyklos, muziejuose lankytis ji nemėgsta, uždaros patalpos niekada netraukė.

Kelionių aistruolė ne tik pati daug keliauja, bet ir skatina tai daryti savo darbuotojus, kuriems suorganizavo net tris poilsines – pažintines keliones: kruizą keltu į Švediją, skrydžius į Tunisą ir Egiptą. Iš paskutiniosios kelionės ji parsivežė nepaprasto grožio ir dydžio beveik 4 kilogramus sveriantį gintarinį Nefertitės biustą, kurį, atsidėkodami už egzotiškas išvykas, dovanojo įmonės darbuotojai. Iš tiesų, tai nepaprasto grožio suvenyras ir prisiminimas iš paslapčių kupino Egipto, jau netelpantis prie daugybės kitų širdžiai malonių niekučių, parsivežtų prisiminimui apie svečias šalis.

Aišku, tokios kelionės, apie kurias kalbėjomės su UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ savininke, kainuoja nemažus pinigus. Vien už kelialapį tenka sumokėti apie 3 tūkst. litų, o kur dar nenumatytos išlaidos, maitinimasis, lauktuvės. Toli gražu ne kiekvienas lietuvis šiandien gali tiek skirti savo atostogoms. Iš tiesų, didelė laimė turėti tokią galimybę ir palaikymą, nes ir jos sūnus su žmona yra aistringi keliautojai, nuolat skatinantys ir siūlantys vykti į svečias šalis, kuriose dar nepabuvojo.

V.Gerulaitienė prasitarė, kad jie kartu su sūnaus šeima buvo suplanavę ne vieną skrydį, net aplink visą pasaulį rengėsi keliauti, tačiau tik dėl to, kad tai ilgokai užtruktų, šio sumanymo atsisakė. Aistringa keliautoja jau daugiau kaip 6 metus svajoja nuvykti į Venesuelą, Margaritos salą, o dar šį mėnesį ruošiasi kelionei į Alaniją – Antalijos provincijos kurortinį miestą Turkijoje. Bilietai nupirkti jau ir pavasariniam skrydžiui į Puketo salą Tailande, kuri dar vadinama Tailando perlu ir yra viena iš labiausiai poilsiautojų mėgstamų vietų. „Aš, kaip ta varlė keliauninkė, skrendu ir skrendu, - juokavo V.Gerulaitienė. – Jei kiti ieško vienumos ir pakrančių be turistų, tai aš, atvirkščiai, atsigaunu būdama tarp žmonių ir bendraudama su jais. Manęs neerzina kitiems įkyriai atrodantys gatvės prekeiviai, minios žmonių, sausakimši paplūdimiai.“

Komentarai   

#1 Milita 2018-01-04 08:21
Mes ir Egipte buvome ne vieną ir ne du kartus. ;D Šiais metais buvo pigūs skrydžiai į Egiptą http://skrydziaiiegipta.lt/, tai ir vėl apsilankėm. :)
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos