baneris leidinys

naumiestieciai2Praėjusią savaitę 22 Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos 8 – 12 klasių moksleiviai, trys jų mokytojai Aurelijus Bacevičius, Edita Legotienė, Almina Eikevičienė ir direktorius Romas Eikevičius lankėsi Shendes mokykloje, Vokietijoje. Čia jie ne tik turėjo galimybę apžiūrėti Berlyno, Hamburgo ir Hanovero įžymybes, pabendrauti su ilgamečiais draugais, bet ir du kartus suvaidinti praėjusiais metais pastatytą miuziklą „Eglė – žalčių karalienė“.

Nuotr. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviai ir mokytojai džiaugėsi galimybe pasigrožėti Vokietijos įžymybėmis ir dėkojo rėmėjams, padengusiems kelionės išlaidas.

Net 19 valandų trukusi kelionė neprailgo, tačiau nuvargino, todėl keliauninkai džiaugėsi galimybe atsipūsti bendraamžių šeimose, pamatyti jų gyvenimo kasdienybę, o visos viešnagės metu pabuvoti ir didžiuosiuose Vokietijos miestuose: Berlyne,  Hamburge, Hanoveryje, apžiūrėti jų gražiausias ir žymiausias vietas. Reikėjo tik spėti spausti fotoaparatų mygtukus, kad įamžintų architektūros stebuklus. Apsilankę keliose Shenden mokyklos pamokose, moksleiviai nepamiršo savo pagrindinio vizito tikslo – parodyti praėjusiais metais gimnazijoje sukurtą pirmąjį miuziklą „Eglė – žalčių karalienė“.

„Svetima šalis, nauja scena, jaudulys ir noras pasirodyti kuo geriau apsunkino repeticijas“, - pasakojo Ilona Smilgiūtė. Tačiau prakaitą išlieti buvo verta - nuo pat pirmųjų minučių mokiniai susikaupė ir stengėsi kiek galėdami - iki paskutiniųjų akordų buvo išlaikytas susikaupimas.
 
„Neįtikėtina, - stebėjosi gimnazijos direktorius, - vokiečiai penkias minutes po pasirodymo plojo atsistoję. Mokinius pasitiko tokia ovacijų banga, kokios Lietuvoje dar nebuvo buvę. Mūsų mokiniai net pasimetė, nežinojo, ką daryti, kiek kartų vėl ir vėl lipti nusilenkti į sceną.“ Naumiestiečiai neliko nepasveikinti ir nepagirti. Čia jie galėjo pasijausti tikromis muzikos žvaigždėmis, apie juos rašė vietinė žiniasklaida.

„Nors moksleivių teatro spektakliai Shenden mokyklos scenoje nėra retenybė, to čia dar niekada nėra buvę, - sužavėta reginiu tvirtino direktorė Helga Akkermann. – Lietuvaičiai savo dekoracijomis, kostiumais ir balsais pakerėjo salėje sėdėjusius žiūrovus.“ Laikraštis „Shende“ rašė, kad „besąlygiška meilė, begalinis liūdesys, beribis skausmas arba išdykėliškas susitikimo džiaugsmas atsispindėjo miuziklo atlikėjų judesiuose, balse ir mimikoje“. Matyt, Vokietijos žiūrovai nesitikėjo pamatyti ir išgirsti tokio spektaklio. Naumiestiečiai džiaugėsi netikėta miuziklo sėkme, malonu buvo skaityti šiltus vokiečių atsiliepimus spaudoje. Tai buvo pats geriausias įvertinimas už visą repeticijų metu įdėtą darbą.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviai Vokietijoje ne tik du kartus suvaidino miuziklą „Eglė – žalčių karalienė“, bet ir surengė įspūdingą atsisveikinimo koncertą. Jie nustebino Shenden mokyklos bendruomenę savo choriniu repertuaru, duetais ir soliniu dainavimu. Nors išsiskirti buvo nelengva, tačiau moksleiviai susitarė vėl susitikti birželio 9 dieną. Šį kartą jau Lietuvoje, kai vokiečiai su atsakomuoju vizitu atvyks į Kudirkos Naumiestį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos