baneris leidinys

pyne sokejaiLiepos 17-18 d. Šakių kultūros centro jaunimo liaudies šokių grupė „Pynė“ turėjo galimybę savo koncertinę programą pristatyti Latvijos Kuldigos miesto žiūrovams.
 
Nuotr. Liaudiškų šokių grupė „Pynė“, viešėjusi Latvijos Kuldigos mieste, teigė, jog šventėje patirtų įspūdžių nepamirš dar ilgai.
 
Į tradicinę miesto šventę šokėjai vyko Kuldigos miesto kultūros centro liaudies šokių grupės „Venta“ (vadovė Zita Serdante) kvietimu. Šis kolektyvas praėjusią vasarą savo šokiais žavėjo ir Šakių žiūrovus miesto šventės proga. Kuldiga garsėja savo istorine praeitimi ir architektūra bei pačiu ilgiausiu Europoje vandens kriokliu bei seniausiu ir ilgiausiu raudonų plytų tiltu per Ventos upę.

Miestas 4 dienas trunkančią šventę šventė jau 20-ąjį kartą.

Latviai „Pynei“ suteikė galimybę pamatyti, kaip reikia švęsti miesto šventę. Šokių grupės nariai teigė, kad paradas miesto gatvėmis tiesiog pritrenkė žiūrovų gausa ir kiekvieno kolektyvo bei eisenoje dalyvaujančio atlikėjo šiltu palaikymu.

„Tokio parado mes dar nebuvome matę niekur – jame dalyvavo visas miestas, o gyventojai jam ruošiasi visus metus. Visi dalyvaujantys, pradedant miesto įstaigomis, visuomeninėmis organizacijomis, baigiant vaikų darželiais, privalo pasipuošti originaliai, save pristatyti kuo įspūdingiau. Po to komisija vertina eisenos dalyvių originalumą ir prisistatymą“, – pasakojo „Pynės“ šokėjai.

Rytis Vizgirda, vienas iš „Pynės“ šokėjų, pridūrė, kad susižavėjo tokia gausybe dalyvių ir tokiu šiltu palaikymu.

„Matyt, tai latviška charizma. Koncertuoti neprailgo, nes kiekvieną šokį lydėjo gausūs plojimai, paraginimai ir pagyrimai iš už užkulisių. Mes susibendravome su vietinių šokių kolektyvo nariais ir koncertuose negailėjome jiems plojimų. Tiesą tariant, latvių šokiai priminė mūsų pačių liaudies šokius, tačiau merginos ir tautiniai kostiumai buvo išskirtinio grožio. Sulaukus nakties Kuldigoje užvirė tikras naktinis gyvenimas“, – įspūdžiais dalijosi šokėjas.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos