baneris leidinys

meko filmasRugsėjo 2 d. Šakių miesto skvere lankėsi unikalus kultūros ir pilietiškumo projektas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penktosioms metinėms paminėti.
 
Nuotr. Jono Meko filmas „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas” pateikia chronologišką pasakojimą apie Lietuvos kovą už atsiskyrimą nuo Sovietų Sąjungos ir nepriklausomos valstybės atkūrimą.
 
„Jono Meko fondo“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inicijuojamas projektas „25 metai laisvės“ per daugiau nei du mėnesius planuoja aplankyti dvidešimt Lietuvos miestų ir miestelių bei nemokamai parodyti Jono Meko filmą „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas“.  Šakiai – jau 17-asis miestas, kuriame lankėsi mobili kino galerija.

Projekto metu mobilios kino galerijos viduje įrengtuose televizijos ekranuose rodomas lietuvių kilmės JAV kino kūrėjo ir menininko Jono Meko filmas. Iniciatyva finišuos rugsėjo 18 d. „Gedimino dienų“ renginyje prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto.

Jono Meko filmas „Lietuva ir Tarybų Sąjungos žlugimas” pateikia chronologišką pasakojimą apie Lietuvos kovą už atsiskyrimą nuo Tarybų Sąjungos ir nepriklausomos valstybės atkūrimą. Filmo pagrindas – 1989–1991 m. videokamera namuose nufilmuotos Amerikos televizijų naujienų ir televizijos debatų laidos, pateikusios interviu su įtakingiausiais to meto politikais, analitikais ir žurnalistais, taip pat laisvės demonstracijų, mitingų, Sausio 13-osios įvykių vaizdus. Filme aiškiai atsispindi naujų santykių tarp Rytų ir Vakarų kūrimas, su tuo susijusios baimės bei netikrumas.

Kaip sakė Mindaugas Tarnauskas, vienas iš akcijos iniciatorių, nors oras šiek tiek pakišo koją, tačiau filmo pažiūrėti tądien atėjo apie 100 šakiečių. Ketvirtadienį J. Meko filmą galėjo stebėti naumiestiečiai, o šiandien – gelgaudiškiečiai.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos