baneris leidinys

dvaro dienaPraėjusį šeštadienį visi, neabejingi Gelgaudiškio dvaro sodybos grožiui, išskirtinumui, dalyvavo Dvaro dienoje. Tai jau 12-oji Gelgaudiškio dvaro dienos šventė, šiemet jos akcentu tapo kelionės ir jų atradimai.
 
Nuotr. Į Dvaro dieną kaimyninių dvarų delegacijų atstovai bei rajono valdžios atstovai buvo iškilmingai atvežami senoviniais „vabalais“.
 
Kultūros galime mokytis ne tik iš knygų, kitų šaltinių. Atgimstantys dvarai tampa kultūros židiniais, čia galima paklausyti koncerto, aplankyti parodą ar tiesiog pasigėrėti aplinka.

Išlaikant šiųmetinę temą į dvaro kiemą susirinkę svečiai nuo pietų stebėjo senovinių VW „Vabalų“ pasirodymą. Jau vien šie automobiliai stebino kiekiu ir savo grožiu, o jų paradas ir parodyti triukai – boulingo žaidimas, tikėtina, nustebino net ir visko mačiusius.

Kiek vėliau su tais pačiais automobiliais  sidabrinių klevų alėja prie dvaro rūmų buvo iškilmingai atvežti kaimyninių dvarų delegacijų atstovai, rajono valdžios atstovai. Pirmuoju ekipažu buvo atvežtas rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, kuris susirinkusiems linkėjo širdyje būti dvasios aristokratais ir kultūros žmonėmis, „nes kultūra yra tai, kaip mes vienas su kitu bendraujame, vieni kitus priimame, kaip mes norime, kad pas mus atvyktų; parsivežkime iš šios šventės dar daugiau naujų sumanymų, idėjų, puoselėkime tai, kas kažkada buvo mūsų tėvų, senelių, prosenelių sumanyta, statyta ir puošta“.

Kitais automobiliais buvo atvežti rajono meras Juozas Bertašius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, vyriausioji specialistė Aurelija Papievienė. Atvyko ir Kidulių dvaro atstovai, kurie taip pat pristatė ir savo dvaro šokius. Į šventė „Vabalu“ atvyko Marijampolės Kvietiškio dvaro atstovai bei istorinio šokio grupė „Reverence“, kurie susirinkusiuosius džiugino šokiais. 12-oje dvaro dienoje pasirodė ir Šventupio dvaro atstovai, kurie svečiams dainavo romansus.

Po iškilmingo svečių pristatymo vyko konferencija „Kelionių atradimai“, kurioje pranešimą skaitė dr. Ina Stuogė. Ji kalbėjo apie Baisiogalos dvarą, Komarų giminės palikimą bei šios giminės indėlį dvarų kultūrai. Renginio svečiams taip pat buvo rodomas Arvydo Baryso filmas „Lietuvos dvarų atgimimas. Lietuvos dvarai – kultūros židiniai“. Filmo pristatyme ir peržiūroje dalyvavo ir filmo autorius.

Atvykę į dvarą taip pat  galėjo apžiūrėti keramikės Aelitos Bielinytės darbų bei senųjų žemėlapių parodas. Be to, buvo galima pasižvalgyti po dvaro aplinkoje įsikūrusių amatininkų dirbtuves, mugę, įsigyti įvairių suvenyrų ar saldėsių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos