baneris leidinys

sudargeSudargo bendruomenės žmonėms vaiskia vasarvidžio šviesa sušvito lapkričio 28-oji. Tą dieną išgiedrino netikėta, graži dovana savo kraštui – bendruomenės centro narės Gemos Flėderytės-Sotikovos siurprizas.

Nuotr. Į almanacho pristatymą susirinko gausus sudargiečių būrys.

Popietėje, į kurią susirinko bendruomenės nariai, buvo pristatytas almanachas „Poezijos spalvos“. Šis 15,2x21,6 cm dydžio, 3 cm storio, 508 puslapių leidykloje „Rotas“ išleistas almanachas pripažintas didžiausiu tokio pobūdžio leidiniu Lietuvoje. Į šį almanachą surinkta ir sudėta socialinio tinklapio „Facebook“ grupės „POEZIJA – gražios eilės, mintys, žodžiai...“ narių kūryba.
 
O kaip almanachas atėjo į Sudargą? G. Flėderytė-Sotikova, švelni, kukli, niekur ir niekada nesireklamuojanti asmenybė, yra viena iš 38 jo autorių. Jos eilėraščiai – skaudžios ir gilios elegijos – gražiai sugulusios į almanacho puslapius. Moters kūryba papildo daugialypį šio leidinio turinį, į kurį kiekvienas autorius yra įnešęs savąją dvasios dalelę. Visi autoriai dabar noriai kartu važinėja po savo kolegų gyvenamąsias vietoves ir skaitydami ar dainuodami pristato savo eilėraščius.

Pristatant almanachą aplankytų Lietuvos kraštų ir vietovių sąrašas labai platus: Vilnius, Elektrėnai, Alytus, Marijampolė, Kaunas, Naujoji Akmenė, Panevėžys, Kėdainiai, Jurbarkas, Palanga, Ukmergė. Kaip jau minėta, toks renginys vyko ir Sudarge.

Malonu buvo gėrėtis vis kitu skaitovu, vis kitokiu atlikimu. Nė vieno autoriaus kūrinys neskambėjo pagiežingu sarkazmu, neskleidė jokių tamsių šešėlių. Eilėraščiai arba taurūs ir rimti, arba su žaisminga humoro doze, skatinantys  minties polėkį prasmingomis  alegorijomis bei metaforomis.

Maloniai nuteikė ir autorių tarpusavio darna. Nors ne visi  vienodais pasiekimais galintys pasigirti (kai kas gali didžiuotis jau ne viena išleista savo poezijos knyga, kai kas dar tik nedideliu publikuojamų eilėraščių skaičiumi), bet tarpusavy jie vienas kitą vadina kūrybos broliais ir seserimis.

Žavėjo ir į renginį susirinkusių asmenų susikaupimas ir dėmesys, pagarba poezijai. Gražių gėlių žiedai ir padėkos žodžiai buvo skirti Sudargo krašto poetei G. Flėderytei-Sotikovai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos