baneris leidinys

uzgavenesAntradienį daugelyje rajono vietų netrūko triukšmo bei persirengėlių išdaigų.  Nors už lango lietus ir dargana, visi iš kiemo tradiciškai vijo žiemą.

Nuotr. Švenčiant Užgavėnes įvairiose rajono vietose netrūko persirengėlių, pramogų bei atrakcijų.

Anksčiausiai Užgavėnes šventė šakiečiai. Dar vasario 6-ąją persirengėlių būrys sugužėjo į J. Lingio parką. Čia netrūko nei raganų, nei giltinių, buvo ir čigonių, slaugių, žydelių porelė. Žinoma, o kaipgi be Kanapinio su Lašininiu?! Kol vyresnieji nedrąsiai sukosi šokio ritmu, mažesnieji noriai važinėjosi arklio traukiamu vežimu. Juk šiais laikais tokią pramogą išmėginti gali ne kiekvieną dieną. Kiti jėgas išbandė rankiniu būdu pjaudami rąstą, dar kiti smaginosi bandydami vienas kitą numušti nuo pakylų grumdamiesi pilnais maišais. Bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė siūlė vaikams į taikinius mėtyti kamuoliukus, suaugusiems – batą.
 
Kaip ir pridera, galiausiai Kanapinis nugalėjo Lašininį, taip įprasmindamas artėjančią Gavėnią. Sudeginta ant seniūnijos sukrauto laužo ir Morė – vienas svarbiausių Užgavėnių akcentų.

Antradienį Užgavėnių šėliojimai su netylančiomis dainomis, šokiais ir sočiu maistu persikėlė į kitas rajono vietas. Sintautų bendruomenės persirengėliai arklio traukiamu vežimu pirmiausiai vyko į Veršius, grįžę į miestelį visus kvietė į kultūros centro aikštę užsigavėti. Čia buvo kepami blynai, verdama šiupinienė. Netrūko Užgavėnėms būdingų atrakcijų bei žaidimų, kuriuos noriai išbandė susirinkę sintautiškiai. Blynų ir pramogų netrūko ir Lukšiuose, Slavikuose, Girėnuose, kitose vietose. Visi stengėsi kuo sočiau prisikirsti, nes jau kita diena – Pelenų diena, kai mėsą valgyti draudžiama. Anksčiau buvo tikima: jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos