baneris leidinys

voreviciaiPraėjusią savaitę Zanavykų muziejuje atidaryta Audronės ir Algimanto Vorevičių tapybos darbų paroda pavadinimu „Trumpai kalbant“. Audronė ir Algimantas – mokytojai iš pašaukimo, kūrybingi, mylintys savo darbą menininkai.

Nuotr. Menininkai Audronė ir Algimantas Vorevičiai Zanavykų muziejuje pristatė tapybos darbų ant drobės bei šilko parodą „Trumpai kalbant“.

Tapybos ant šilko technika, kuria tapo A.Vorevičienė, Lietuvoje dar gana naujas, tačiau greitai populiarėjantis tapymo būdas. Tapyba ant šilko – tai savotiška meditacija, reikalaujanti laiko, nuoseklaus darbo ir ištvermės. Technika panaši į akvarelę, tačiau dirbti ne taip patogu, reikia įgūdžių.

Menininkės paveikslai nepaprastai kruopščiai nutapyti, su meile, pasaulio matymas artimas klasikiniams tapybos ant šilko darbams.
 
A. Vorevičius –  įdomus, savito braižo menininkas, išbandęs grafiti techniką, skulptūrą, o šiai parodai pristatė akriliniais dažais tapytus darbus. Žmonės, pažįstantys autorių, sako, kad dailininkas menine kalba laisvai ir nevaržomai išreiškia savo estetinius išgyvenimus, nuotaikas, pasaulėjautą. Jis – meniškos sielos žmogus, jo gyvenimas įprasmintas meno kūriniais, aktyvia visuomenine veikla.

Patys autoriai nedaugžodžiavo, tiesiog padėkojo visiems susirinkusiesiems, o parodos pavadinimas „Trumpai kalbant“ atsispindėjo ir jų pasisakymuose – trumpai ir aiškiai. Tačiau parodos svečiai tikrai turėjo ką pasakyti...

Rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė teigė, jog neįmanoma nesidžiaugti menininkų surengta paroda. Tiek švelnumo, moteriškumo, subtilumo slypi Audronės darbuose! A. Papievienė taip pat pastebėjo, jog Algimanto tapybos braižas šiek tiek pakito, nors pamėgtai spalvų gamai jis vis dar išlieka ištikimas – menininko darbuose dominuoja mėlyni atspalviai. Kolektyvo vardu menininkus sveikino „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė, dailininkų mokiniai, draugai ir pažįstami bei Lukšių seniūnas.

Abu menininkai yra surengę personalinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Kaliningrado srityje, su kitais menininkais dalyvauja bendrose parodose Šakiuose, Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje.

Paroda Zanavykų muziejuje veiks iki balandžio 4 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos