baneris leidinys

Zyplių dvarą papuošė Teresės Šidlauskienės juodu, pridegusiu vašku ir dažais margintų margučių paroda.

Akademijos miestelyje (Kėdainių r.) gyvenanti Teresė Šidlauskienė marginti kiaušinius pradėjo būdama septynerių metų. Apie savo vaikystę pasakoja: „Augau pas globėjus Tauragės r. Žygaičių gyvenvietėje ir ryškiai prisimenu tą dieną, kai mane, septynerių metų pirmokę, aplankė krikšto tėvai ir atvežė dešimt įdomiai margintų kiaušinių. Dažyti jie buvo senoviniu būdu, nuimant vašką, bet papuošti labai smulkiu, juvelyrišku raštu.“
 
Teresė ilgai stebėjo kiekvieną kiaušinuką, kol pati ryžosi pabandyti marginti. Nuo tada šis užsiėmimas ir tapo viso gyvenimo pomėgiu. Juodas vaškas jos darbuose atsirado visai neplanuotai. Prieš daug metų besiruošdama marginti kiaušinius netyčia pridegino vašką ir pastebėjo, kad ant kiaušinio juodas vaškas atrodo originaliai ir įspūdingai; iš prideginto vaško yra sukomponuojamas pagrindinis kiaušinio raštas. Margindama kiaušinius T.Šidlauskienė labai tiksliai laikosi simetrijos, nepastebimi jokie nukrypimai, todėl jos margučiai dažnai vadinami juvelyriniais darbais.

„Kiekvieną kiaušinį man norisi dažyti kitaip, mano raštų „kompiuteris“ yra galvoje. Dėmesys krypsta į gėles, žolynus ir visa tai perkeliu į margučių raštus.

Zyplių dvare eksponuojami ne tik margučiai iš vištos, žąsies ir stručio kiaušinių, bet ir juodu bei spalvotu vašku dekoruotos įvairaus dydžio žvakės, paveikslai, vašku tapyti ant stiklo, kurie stebina atlikimo kruopštumu.

T. Šidlauskienės margučiai gana plačiai pasklidę po Europą, pasiekę net Argentiną, JAV, Kanadą, Australiją ir Pietų Korėją.

Paroda Zyplių dvaro centriniuose rūmuose veiks iki gegužės mėnesio.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos