Įvertino zanavykų kraštovaizdžio savitumą

Kovo 22 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas apdovanojo Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso nugalėtojus. Tarp jų – ir mūsų rajono teritorijos.

Dar 2015 metais Aplinkos ministerija paskelbė Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atranką. Organizuojant šį konkursą buvo siekiama išaiškinti, kurie regionai geriausiai išsaugojo savitumą, kurios bendruomenės ypač puoselėja savo teritorijos kraštovaizdį, dvarų aplinką ir architektūrą, domisi kaimų formavimosi tradicijomis.
 
Gelgaudiškio bendruomenė pateikė Gelgaudiškio dvaro ansamblį, Plokščių bendruomenė – savo miestelio senamiestį su upeliu-gatve, kančių memorialu, Lukšių seniūnija pristatė Zyplių dvarą, lekėtiškiai – miestelio centre išlikusių senųjų namų gatvės fragmentą, liudijantį kuklų senųjų lekėtiškių gyvenimo būdą.

Konkursas vyko dviem etapais – gautos paraiškos pirmiausia buvo vertinamos regioninės vertinimo komisijos, o atrinktos – dalyvavo antrajame etape ir buvo vertinamos nacionalinės vertinimo komisijos. Pirmame etape geriausiai įvertintos 22 vietovės apžiūrėtos ir vertinamos vietoje, bendrauta su paraiškų teikėjais, vietinėmis bendruomenėmis.

Konkurso laimėtojais buvo paskelbti geriausiai tvarkomi regionai – po tris iš kiekvieno Lietuvos etnokultūrinio regiono.

Suvalkijos (Sūduvos) regione laureatės  tapo net trys mūsų vietovės: Plokščių miestelis, sužavėjęs upės-gatvės aplinka, Zyplių dvaro sodyba ir Gelgaudiškio dvaras bei miestelio aplinka.

Nugalėtojams atiteko specialiai pagamintos vietovę įamžinančios plokštės, aplinkos ministro padėkos ir atminimo dovanos. Lekėčių seniūnijai įteikta aplinkos ministro padėka.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.