baneris leidinys

vainikeliaiPraeitą savaitgalį praūžė Joninių šventės renginių banga. Buvo sveikinami varduvininkai, degė Joninių laužai, linksmybės tęsėsi iki pat paryčių įvairiuose rajono miesteliuose, kaimuose ir bendruomenėse. Savaitgalio Joninių šventės renginiuose dalyvavo ne šimtai, o tūkstančiai rajono gyventojų.

Nuotr. Šakių ežere Joninių vainikėliai švietė iki pat ryto.

Birželio 23 d. vakarą prie Šakių ežero būriavosi žmonės, ypač daug vaikų, buvo degamos žvakutės, sušokę į vandenį vaikai jungė gėlių vainikus į vientisą girliandą, kurią šios akcijos sumanytojas, visuomenininkas Vykintas Augustaitis tvirtino prie valties. Ežere plukdyta apie 70 vainikėlių, kurie ežero viduryje atkabinti nuo valties ir visą Joninių naktį ežero lopinėlis skendėjo šviesoje.
 
Taip švęsti Jonines Vykintui kilo mintis dar praeitų metų rugsėjo mėnesį, kai prie valties prisikabinęs aštuonias baidares sukiojosi po Šakių ežerą viliodamas moksleivius jomis paplaukioti.

„Atsisukau ir pamačiau, kaip jos vingiuoja lyg gyvatė... o kodėl taip nepaplukdžius vainikėlių per Jonines, pagalvojau,“ – pasakojo V. Augustaitis.

Šiais metais, likus savaitei iki Joninių, pats iš putų polistirolo pagamino nedidelius plaustelius, surinko namuose visas susikaupusias žvakes, kaimynė Jolanta padėjo pinti vainikėlius.

„Yra mieste žmonių, ypač pagyvenusių, kurie neturi galimybės nuvažiuoti kitur švęsti Joninių, bet ir jie nori šventės,“ – šios idėjos esmę aiškino V. Augustaitis ir teigė, kad ją suorganizavo socialiai remtiniems žmonėms.

Tradiciškai Joninės paminėtos ant Sudargo piliakalnių, gausiai žmonės rinkosi švęsti Zyplių dvare, Gelgaudiškyje ir kitose rajono vietose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos