akcija2024 568px

Pervazninkų kaime (Sudargo sen.) susitiko iš šio kaimo kilę irkryzius čia gyvenantys žmonės. Gražios idėjos vedama Laimutė Mačiulaitytė-Ižganaitienė kartu su seserimi Algima atstatė kaimo kryžių.

Nuotr. Pervazninkiečiai džiaugiasi atstatytu kryžiumi ir galimybe susieiti draugėn.

Susitikimas prasidėjo maldomis Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur mišias aukojo klebonas kunigas Zenonas Stepanauskas. Po šv. Mišių vaikystės ir jaunystės takais, tiesiai per Pervazninkų mišką susitikimo dalyviai patraukė prie kryžiaus, nulenkė galvas gimtojo kaimo atminimui ir Išganytojui. Visų susirinkusių vardu Jonas Prūsaitis padėkojo Mačiulaičių šeimai už auką ir pasidžiaugė tokiu širdžiai mielu susibūrimu. Jis priminė, kad L. Mačiulaitytė-Ižganaitienė gimė ir augo Pervazninkų kaime, tačiau jau 18 m. gyvena Kanadoje. Pasak J. Prūsaičio, kraštietė artimųjų ir gimtojo kaimo nepamiršta, pasiilgsta jaukių šeimos namų, pievų kvapo ir grožio, todėl nuolat sugrįžta: „Pasitarusi su seserimi vienuole Algima, Laimutė kaimui dovanojo kryžių, prie kurio pervazninkiečiai turi prieš ką kepurę pakelti, maldą sukalbėti ar stabtelėję valandėlę pamąstyti, su Dievuliu pasikalbėti“, – sakė J.Prūsaitis.
 
Dar ilgai nenutilo kalbos, jaunystės dienų prisiminimais dalinosi visi susirinkę Elenos Gutauskienės troboje prie suneštinių vaišių stalo. Susitikimą papuošė skambūs muzikos garsai, o vingriomis melodijomis linksmino buvęs kaimo muzikantas Jonas Naujokaitis. Prisiminė jaunas dieneles ir šokių sūkuryje gražiai sukosi Juozas Baltrušis ir Janina Bandzienė.

Pervazninkų kaimo marčių ir žentų vardu už susitikimą dėkojo Irena Prūsaitienė Ji linkėjo kaimui šviesių trobų langų, vaikų klegesio ir dar daug tokių mielų susibūrimų: „Labai gera, kad gimtinė šaukia sugrįžti“, – džiaugėsi pervazninkiečiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos