baneris leidinys

knygos kurimasRugpjūčio 17 d. Lukšių kultūros centras Zyplių dvare organizavo netradicinę knygos gaminimo pamoką „Tarp knygos ir kaimo“.

Nuotr. Netradicinės pamokos dalyviai nesudėtingomis priemonėmis kūrė savo knygeles.

Trečiadienio pavakarę dvare virė pokalbis apie šiuolaikinės knygos meną, vyko kūrybinės knygos dirbtuvės, kurias vedė Egidija Čiricaitė – kūrėja, dėstytoja, menininkė. Ji gyvena ir dirba Londone, bet kasmet atostogauja Šunkarių km. (Lukšių sen.).

Renginio metu susirinkusias knygos mylėtojas E. Čiricaitė ne tik supažindino su knyga kaip meno kūriniu, bet ir paskatino naudojant nesudėtingas, visiems prieinamas priemones – popierių, žirkles, klijus, adatą, siūlus, istorinius tekstus bei piešinius – kurti savo knygas.
 
Ne vieną edukacinį užsiėmimą Zyplių dvare vedusios Marijampolės kūrybinės dirbtuvės „Prie meno“ moterys šį kartą atvyko pasisemti žinių: jos susipažino su knygos istorija, kūrimo metodais. Šiaulietė Lolita Braza – filatelininkė, exlibris meno žinovė ir kūrėja – ne tik pati kūrė menišką knygelę, bet patarimus dalijo ir kitoms dalyvėms.

Renginys sudomino ir Šakių viešosios bibliotekos kolektyvą. Direktorė Regina Ūsienė ir rajono bibliotekų darbuotojos mielai kūrė autorines knygeles.

E. Čiricaitė sakė: „Svarbu, kad būtų įdomu, naudinga ir smagu! Aš manau, kad knyga ir jos formos yra nuostabi kūrybinė medžiaga!“

Knygos mylėtojai džiaugėsi kūrybos rezultatais bei galimybe pasigaminti savo knygą. Svarbiausia, kaip mano šį renginį organizavęs Lukšių kultūros centras, norėti, kurti ir nelikti abejingiems.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos