baneris leidinys

knygnesiu takaisPrasmingai buvo prisiminti mūsų krašto knygnešiai. Jų prieš šimtmetį vaikščiotais Slavikų, Sudargo keliais praėjusį šeštadienį pasiryžo eiti net 46 žygeiviai, nukeliavę penkiolika kilometrų.

Nuotr. Apie 15 km kelionę pėsčiomis žygeiviams primins specialūs liudijimai, pademonstravusiems geriausias žinias atiteko ir specialūs prizai.

Bunikių bendruomenės „Kregždantė“ idėjai prisiminti lietuviško žodžio nešėjus pirmiausiai pritarė Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„Prisiminti istoriją galima ir kitokia forma, pavyzdžiui, keliaujant pėsčiomis“, – sakė vienas iš žygio organizatorių Ričardas Žilaitis.
 
Ankstų šeštadienio rytą žygeiviai susirinko Slavikų Šv. Onos bažnyčios šventoriuje prie varpinės. Čia juos pasitiko miestelio seniūnas Vidmantas Benediktas Sprainaitis ir bendruomenės centro pirmininkė Renata Baltrušaitienė. Jie pasakojo apie šios varpinės rūsio svarbą – pasirodo, jis knygnešių laikais buvo naudojamas kaip uždraustos literatūros slėptuvė. Slavikų kapinėse palaidoti 9 garsūs knygnešiai, ant jų kapų buvo uždegtos žvakutės. Slavikų šventoriuje pastatytas stogastulpis jiems atminti.

Iš Slavikų žygeiviai pėsčiomis patraukė Sudargo link. Paėjėję keletą kilometrų, sustojo poilsio. Tiesa, čia nuobodžiauti neteko, nes visuomenės sveikatos biuro darbuotojos Vilma Mažeikaitė ir Justė Naujokaitytė pravedė viktoriną ir patikrino žinias apie sveikatą. Už teisingus atsakymus visi buvo apdovanoti įvairiais prizais.

Kitas sustojimas buvo Rociškių užkarda. Čia žygio dalyviai apsistojo ilgiau: stebėjo kinologo su tarnybiniu šunimi pasirodymą, vaišinosi UAB „Gulbelės“ išvirta žirnių koše, žaidė ir sportavo.

Iš čia kelias vedė toliau Sudargo link. Žygeiviai sustojo Sudargo kapinėse ir uždegė žvakeles knygnešiams Martynui Sederevičiui ir Serafinui Laurynui Kušeliauskui.

Paskutinė žygio stotelė – Kidulių pagrindinės mokyklos Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyrius. Čia žygeiviai nusiprausė dulkes ir prakaitą bei dalyvavo mokyklos pavaduotojos ugdymui Almos Dragūnaitienės suorganizuotoje viktorinoje apie knygnešius. Visiems žygio dalyviams buvo įteikti specialūs liudijimai apie dalyvavimą žygyje.

Gražią iniciatyvą parodė rėmėjai: rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas ir AB „Swedbank“ pietų Lietuvos filialas Slavikų ir Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinėms mokykloms padovanojo knygų ir įvairių mokymui skirtų priemonių. Kęstutis Smirnovas įteikė žurnalų ir kitos informacijos apie sportą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos