baneris leidinys

prevencija jaunimasNuotr. Renginio dalyviai ne tik dalyvavo viktorinoje, dalijo skrajutes, bet ir žiūrėjo savižudybių prevencijai skirtus filmus.

Rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Minėdamas šią dieną Atviras Šakių jaunimo centras kartu su jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinio centro darbuotojomis ir Šakių bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte organizavo renginį „Savižudybė – ne išeitis“.
 
A. Mockevičiūtė sakė, kad pirmą kartą toks renginys Šakiuose surengtas praėjusiais metais. Anot pareigūnės, nors mūsų rajonas nėra „juodas savižudybių atžvilgiu“, bet, deja, jų yra. Todėl kalbėti, netylėti ir organizuoti tokius renginius – būtina. Tikriausiai ne vienas ir ne kartą susimąstėme, kodėl taip yra, kodėl žmogus nusprendžia, kad jam gyvenimas nebemielas. Prie begalės visų kitų priežasčių, anot A. Mockevičiūtės, prisideda ir „žvėriškai greitas gyvenimo tempas“, nuolatinė įtampa, kuri sukelia stresą, nerimą, nepasitikėjimą savimi. Jei susikaupus tokiai įtampai žmogus nesugeba su savimi susitvarkyti, žūtbūt reikia kreiptis pagalbos.

Į renginį susirinkęs jaunimas dalyvavo viktorinoje: atsakinėjo į įvairiausius klausimus, pavyzdžiui, kokius jausmus išgyvena iš gyvenimo pasitraukti nusprendęs asmuo, kur Šakiuose galima kreiptis pagalbos, kai sunku, ir pan. Viktorinos atsakymai parodė, kad jaunimas šią opią problemą identifikuoja, žinotų, kur kreiptis pagalbos, kaip padėti savo artimui.

Vėliau jaunimas su renginio organizatoriais miesto gyventojams dalijo skrajutes su informacija, kur prireikus galima kreiptis pagalbos. Po to Atvirame Šakių jaunimo centre žiūrėjo ir aptarė filmus, skirtus savižudybių prevencijai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos