baneris leidinys

muzieju naktis
Nuotr. Muziejų nakties proga šeštadienį vyko įvairiausi renginiai – nuo koncertų, parodos atidarymo iki orientacinio žaidimo.

Muziejų naktis – tai kasmetinis renginys, kurio metu Lietuvos muziejai prisijungia prie Europos miestų ir atveria duris lankytojams vakare ir naktį. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – metu, kuomet jie paprastai nedirba. Šiemet Muziejų naktis vyko gegužės 20 d. Žinoma, prie šio renginio prisijungė ir Zanavykų muziejus.
 
Šiemet Zanavykų muziejaus kolektyvas ne tik kvietė į svečius, bet taip pat dalį Muziejaus naktų renginių perkėlė į Šakių centrą. Miesto skvere vyko šio renginio atidarymas, kuriame kraštiečius su Muziejų naktimi sveikino Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė, ragindama miesto gyventojus dalyvauti ir vėliau muziejaus erdvėse bei aplink jį vyksiančiose edukacijose ir kituose renginiuose.

Gausiai susirinkusiems gyventojams skvere koncertavo mūsų rajono kolektyvai – Šakių rajono Meno mokyklos Šokio skyriaus moksleiviai, Šakių kultūros centro vaikų dainavimo grupė „Šmiki šmaki“ bei kviestiniai svečiai – pop grupė „Alina +“.

Tiesa, šiemet miesto gyventojai turėjo dar vieną patogumą – tiek į Zanavykų muziejų, tiek po renginio atgal į Šakius visus norinčius parvežė autobusiukas. Būtent vakare renginys ir tęsėsi muziejuje. O veiklų tikrai netrūko. Kiekvienas atvykęs galėjo rasti kažką sau tinkamo ir artimo. Tai ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintieji galėjo piešti zanavykiškus ornamentus, ir padedant VšĮ „Mena Meną“ menų studijos darbuotojams iš polimerinio molio pasigaminti papuošalų su augalais.

Tradiciškai Muziejų naktyje buvo pristatyta ir Meno mokyklos Dailės skyriaus baigiamųjų klasių moksleivių baigiamųjų darbų paroda. Beje, šiemet Dailės skyrių baigia jau XXI moksleivių laida.

Vėliau scenoje pasirodė „Mamų ir dukrų kvartetas“, po kurio atviroje erdvėje, greta muziejaus, pasirodė jau spėjęs visus pakerėti Šakių kultūros centro šiuolaikinių šokių kolektyvas „Viva“. Šokėjai gyventojams pristatė šiuolaikinio šokio spektaklį „Mano Aš“. Tiesa, tiek balandžio 30 d., kai Šakių kultūros centre vyko spektaklio premjera, tiek „Varpo“ mokykloje vykusiame „Scenos pavasaryje“ kolektyvas pasirodė uždarose erdvėse. Vis tik šįsyk sprendimas šokti po atviru dangumi daugumai išties buvo netikėtas, bet žavus.

Smagia atrakcija tapo Šakių atviro jaunimo centro darbuotojos Gintarės Grockytės, Šakių jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ vadovo Tautvydo Šukio bei kelių Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleivių surengtas orientacinis žaidimas „Istorijos nakty“. Šiame žaidime savo jėgas išbandyti nusprendė keturios komandos. Laimėtoja tapo  Šakių rajono policijos komisariato viršininko Mindaugo Akelaičio „Šeimyna“ pasivadinusi komanda. Ją be mamos ir tėčio sudarė du vaikai.

Žaidimas ne be reikalo ir pavadintas orientaciniu – užduotys buvo orientuotos pagal Zyplių dvaro sodybos pastatus – komandoms pagal pateiktas užuominas reikėjo pasiekti tam tikrus postus (jų buvo dešimt).

Kiekviename poste kiekvienai komandai teko atlikti tam tikras užduotis, atsakyti į klausimus, kurie buvo susiję su Zanavykų krašto istorija. Jei dalyviams pritrūkdavo žinių, jie visuomet galėjo nueiti į Zanavykų muziejų, apie tai paskaityti ir pateikti savo atsakymą. Laimėjo ta komanda, kuri greičiausiai įveikė visus postus.

Tiesa, kadangi lankytinų taškų buvo gan nemažai, žaidimas užsitęsė ilgiau nei valandą, tačiau dvi komandos pasidavė jo net neužbaigusios. Žaidimo dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei smulkiomis dovanėlėmis. Artėjant vidurnakčiui buvo planuota tradiciškai stebėti žvaigždes po atviru dangumi, tačiau dangų dengė debesys, todėl buvo matyti tik Jupiteris ir kelios žvaigždės.

Tiesa, prie renginio prisijungė ir restorano „Kuchmistrai“ kolektyvas, kuris lankytojams ant laužo išvirė gardžios duonzupės bei kvietė restorano erdvėse stebėti du filmus – apie Joną Vailokaitį ir Antaną Smetoną.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos