baneris leidinys

simtukininkai
Nuotr. Iš kairės: Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientas Andrius Bendoraitis iš trijų valstybinių brandos egzaminų gavo šimtą taškų, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos abiturientė Agnė Vabalaitė ir „Žiburio“ gimnazijos abiturientas Modestas Matusevičius – po du šimtukus, o žiburietė Agnė Moleikaitytė vienintelė iš rajono dvyliktokų surinko 100  taškų iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Jau paaiškėjo visų valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Šie metai šakiečiams tapo išties sėkmingi, mat rajone – rekordinis skaičius šimtukų, jų net 16. Pakalbinome daugiausiai šimtukų surinkusius abiturientus apie ruošimąsi egzaminams bei tolesnius planus.

Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientas Andrius Bendoraitis šimto taškų įvertinimą gavo iš trijų egzaminų – matematikos, informacinių technologijų ir anglų kalbos.

Vaikinas taip pat laikė lietuvių kalbos ir literatūros (66 taškai) bei fizikos (44) egzaminus. Pasiteiravus, ar apsidžiaugė sužinojęs rezultatus, šis atsakė, kad tikslas buvo egzaminus paprasčiausiai išlaikyti, o rezultatas nebuvo toks svarbus. Tiesa, A. Bendoraičiui matematikos egzaminas pasirodė labai lengvas, o štai informacinių technologijų – itin sunkus.

Tris šimtukus gavęs A. Bendoraitis egzaminams papildomai nesiruošė, tačiau mokytis teko uoliai.

„Tai sunkaus darbo vaisiai. Egzamino rezultatas daugiausiai priklauso nuo sugebėjimų, laimė gali rezultatą pakeisti tik +– 5 taškais“, – pasakojo abiturientas.

Beje, A. Bendoraitis Kauno technologijos universitete (KTU) planuoja studijuoti programų sistemas. Vaikinui nuo mažens buvo įdomūs kompiuteriniai žaidimai – patiko ne tik juos žaisti, bet ir vertinti, galvoti, kodėl viena ar kita žaidimo detalė yra įdomi, ką būtų galima pakeisti. Dėl to, kai devintoje klasėje pradėjo mokytis programavimo, prieš akis iškilo svajonių specialybė – kompiuterinių žaidimų programuotojas.

Dažnai moksleiviai atėjus egzaminų sesijai pradeda panikuoti, jaudinasi, tačiau A. Bendoraitis pasakojo, kad jautėsi gana tvirtai, nes atmosfera buvo pažįstama.

„Mokykloje labai mėgau dalyvauti olimpiadose. Per 12 mokslo metų teko dalyvauti tikrai ne vienoje dešimtyje jų. Olimpiada labai panaši į egzaminą tiek laiko apimtimi, tiek užplūstančiomis emocijomis“, – pasakojo šimtukininkas.

Pasiteiravus, ko vaikinas palinkėtų būsimiems dvyliktokams, šis atsakė, jog palinkėtų nesivadovauti nuolat kalamu į galvas gyvenimo planu – „Gerai mokykis, gerai išlaikyk egzaminus, pabaik universitetą, susirask darbą.“

„Darykit tai, kas jums patinka, siekit to, ko norit jūs, ne tėvai, ne mokytojai ir ne močiutė, kuri duoda 20 eurų už tai, kad gerai mokinatės. 20 eurų nėra verti jūsų ateities. Laikykit savo ambicijas sau prieš akis ir eikit jų link savo keliu, nes tik jūs geriausiai žinot, ko jums reikia“, – palinkėjo A. Bendoraitis.

„Žiburio“ gimnazijos abiturientas Modestas Matusevičius 100 taškų surinko iš matematikos ir chemijos, vaikinas taip pat laikė biologijos (98), anglų kalbos (99), lietuvių kalbos ir literatūros (86) egzaminus. Abiturientas atviravo, kad meluotų, jei sakytų, kad nesitikėjo tokių rezultatų. Dėl matematikos ir chemijos buvo gana užtikrintas, o dėl kitų egzaminų – žinojo, kad bus arba 100, arba labai arti to.

„Egzaminų rezultatai yra nuoseklaus 12 metų darbo vaisiai. Mokymasis mokykloje man nebuvo vien specifinis ruošimasis egzaminų užduotims (na, nebent paskutiniais mėnesiais), aš tiesiog tobulėjau, kroviau žinių bagažą ir stengiausi būti geresnis nei vakar. Tada egzaminų rezultatai ateina savaime. Tiesa, nuolat dalyvauju įvairiose olimpiadose, tad prie jaudulio esu pripratęs. Tai lyg ugnelė, kuri mane motyvuoja. Todėl nejaučiau egzaminų baimės“, – pasakojo M. Matusevičius.

Vaikino pasiteiravus, ar egzaminų rezultatai yra laimės dalykas, ar sunkaus darbo vaisiai, šis atsakė, kad jei išties egzaminams ruošiamasi nuosekliai, sąžiningai, nenusirašinėjama, viskas pasiekiama savo jėgomis, tada jokių didesnių problemų neturėtų kilti. Tiems, kurie atmestinai mokosi, neturi griežtos darbo etikos, egzaminai ir bus loterija.

M. Matusevičius jau žino, kad įstojo į Cambridge‘o universitetą Jungtinėje Karalystėje. Beliko sutvarkyti formalumus. Vaikinas studijuos gamtos mokslų („Natural Sciences“ – angl.) specialybę, kuri vėliau konkretizuosis iki kažkurio biomokslo (greičiausiai biochemijos).

„Atvirai šnekant, lygiai prieš metus tikrai nesvajojau, kad studijuosiu būtent šiame TOP5 pasaulio universitete, bet tam tikri įvykiai pakreipė būtent čia. O ir įstoti į šį universitetą nėra lengva. Nuo mažumės man patinka gamtos mokslai, ypač biologija, todėl ją tiesiog mokiausi savo malonumui“, – pasakojo abiturientas.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos abiturientė Agnė Vabalaitė šimtą taškų surinko iš anglų kalbos ir matematikos egzaminų. Taip pat A. Vabalaitė laikė istorijos (94), lietuvių kalbos ir literatūros bei informacinių technologijų egzaminus. Moksleivė pasakojo, kad iš matematikos tikėjosi būtent šimtuko, o štai anglų kalbos egzamino rezultatai jai tapo tikra staigmena, kuria labai džiaugėsi.

„Kadangi daug mokiausi mokslo metais, papildomai ruoštis nereikėjo, bet prieš egzaminus vis vien papildomai kartojausi. Visų egzaminų rezultatai – ilgo ir stropaus darbo rezultatas, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Jei savo temą atskleidi kitaip nei norėjo vertintojai, tada netenki daug balų, tad ten laimės reikalas, ar sugebėsi atspėti jų norus, ar ne“, – atviravo mergina.

A. Vabalaitė planuoja Vytauto Didžiojo universitete studijuoti marketingo vadybą ir kūrybines industrijas, mat visuomet mėgo vadovauti ir užsiimti organizacine veikla. Mergina būsimiems dvyliktokams linki mokytis visus metus, o ne likus savaitei iki egzaminų.

„Žiburio“ gimnazijos mokinė Agnė Moleikaitytė – vienintelė rajono abiturientė, kuri iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino surinko 100 taškų. Mergina taip pat laikė matematikos (95), anglų kalbos (88), fizikos (67), ir informacinių technologijų (80) egzaminus. Tiesa, A. Moleikaitytė teigė, kad iš lietuvių kalbos egzamino tikrai nesitikėjo gauti šimtuko, nes geriau sekasi tikslieji mokslai.

„Kai kuriems egzaminams pradėjau ruoštis nuo rugsėjo, papildomų pamokų ir modulių metu. Manau, kad egzaminų rezultatus nulemia įdėtas darbas ir pastangos. Panikavau mokslo metų pradžioje, tačiau pamokų metu, pakartojusi jau praeitas temas, jaučiausi tvirčiau. Vis tik labiausiai nervinausi prieš anglų ir lietuvių kalbos kalbėjimo dalis. Tiesa, planuoju studijuoti KTU programų sistemas. Tik praėjusiais metais sugalvojau, kad noriu įgyti šią profesiją. Vaikystėje svajojau apie veterinarės profesiją“, – pasakojo A. Moleikaitytė.
simtukininkai2

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos