baneris leidinys

vaiku bibliotekele
Nuotr. Jaunieji šventės dalyviai patikusias „Vaikų bibliotekėlės“ knygelių ištraukas galėjo paskaityti salėje buvusiam šuniukui.


Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio įkurtas fondas „Švieskime vaikus“ jau trečius metus Lietuvoje vykdo išskirtinį „Vaikų bibliotekėlės“ projektą. Pirmadienį knygelių dovanojimo šventė surengta ir Šakiuose – padovanota 900 leidinių.
 
Į Šakių kultūros centrą „Jaunystė“ rinkosi svečiai iš Šakių rajono mokyklų, vaikų dienos centrų, vaikų darželių, šeimynų. Svečiavosi ir Seimo narys Kęstutis Smirnovas, globojantis labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“.

Viešosios bibliotekos darbuotoja Meilutė Sapronaitienė pasakojo apie 2013 m. įkurtą labdaros ir paramos fondą. Projektą planuojama tęsti 20 metų ir per šį laikotarpį išleisti ir padovanoti knygų dešimčiai tūkstančių vaikų bibliotekėlių. Kasmet išleidžiama 10–15 geriausių lietuvių autorių ir Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygų.

Fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai A. Mamontovas ir R. Karbauskis, bendradarbiaudami su Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos Lietuvos skyriumi ir Lietuvos Rašytojų sąjunga, nuo 2015 m. paskelbė jau tris Nacionalinius vaikų literatūros konkursus. Konkursai sulaukė didelio susidomėjimo. Juose dalyvavo 242 autoriai, kurie pateikė 286 kūrinius.

Šių metų konkurse dalyvavo 55 autoriai, pateikę 76 rankraščius. Projektas nesibaigia premijos įteikimu – rašytojai dar keliauja į bibliotekas, mokyklas, darželius, kultūros namus, kur bendrauja su skaitytojais, pristatydami savo knygas.

Šakiuose surengtos šventės dalyvių laukė ne tik knygelės, bet ir Šakių meno mokyklos jaunųjų atlikėjų ir Šakių cirko mokyklos auklėtinių programa.

Po koncerto Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius pakvietė jaunuosius šventės dalyvius patikusias „Vaikų bibliotekėlės“ knygeles paskaityti salėje esančiam šuniukui.

„Vaikai nelabai nori skaityti, tad skaitymas nelauktam skaitytojui – šuniukui yra neįprastas. Gal tai vienas iš būdų sudominti skaityti knygeles. Bendradarbiaudami su biblioteka šį sumanymą galėtume tęsti. Tarkim, kartą per savaitę vaikai galėtų ateiti ir paskaityti“, – mintimis dalijosi R. Januševičius.

Jis sakė, kad planuojama projekte dalyvauti ir kitais metais, galbūt į renginį pavyktų pasikviesti ir A. Mamontovą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos