baneris leidinys

buksniene arklides
Nuotr. Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė apgailestavo, kad atšalus orams nešildomose patalpose neįmanoma organizuoti jokios kultūrinės ar edukacinės veiklos. Šiuo metu termometro stulpelis nesiekia nė dešimties laipsnių aukščiau nulio padalos.


Tarybos nariai lapkričio 24 d. tarybos posėdžio metu pritarė, kad keičiant ir pildant rajono biudžetą 10 tūkst. eurų būtų skirta Zyplių dvaro arklidžių patalpų naujos šildymo sistemos įrengimui.  

Itin sudėtinga situacija susiklostė po to, kai 2014m. sausio 29 d. Zyplių dvaro arklidžių patalpose kilo didžiulis gaisras. Taigi jau beveik trejus metus Lukšių kultūros centrui priklausančiose dvaro patalpose, kurios po gaisro gana greitai buvo suremontuotos, nebuvo įrengta jokia šildymo sistema. Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė pasakojo nuolat rajono savivaldybei rašiusi raštus, prašydama padėti išspręsti šią rimtą problemą. Anot kultūros centro vadovės, viso rajono gyventojų bei turistų pamėgtose Zyplių dvaro patalpose nuolat vykdavo įvairūs renginiai, čia buvo rengiamos parodos, nemažai sukaupta įvairių eksponatų, kuriems rudens drėgmė ir žiemos šaltis ypač kenkė. Pastaraisiais metais jau išryškėjo ir tam tikri pastato vidaus defektai, atsiradę dėl šalčio ir nuolatinės drėgmės.

Kultūros centro direktorė D. Bukšnienė džiaugiasi, kad jos prašymai pagaliau buvo išgirsti. Lapkričio mėnesio pradžioje Zyplių dvaro arklides apžiūrėję rajono savivaldybės vadovai diskutavo, kokią šildymo sistemą būtų tikslinga čia įrengti. Kaip pastebėjo rajono savivaldybės vicemeras Bernardinas Petras Vainius, Zyplių dvaro arklidžių patalpų šildymo sistemos įrengimo klausimai gana vangiai buvo sprendžiami dėl to, jog ilgą laiką nebuvo vieningo suinteresuotų pusių sutarimo. Siūlyta daryti bendrą svirno ir arklidžių šildymo sistemą, įrengiant atskirą katilinę, tačiau galutinis sprendimas taip ir nebuvo priimtas.

„Nusprendėme pirmiausia sutvarkyti svarbiausią Zyplių dvaro arklidžių pastato šildymo klausimą. Ateityje tikimės priimti tam tikrus sprendimus ir dėl svirno, ieškoti galimybių įrengti bendrą dvaro pastatų šildymo sistemą, be to, surasti kitokį finansavimo šaltinį“, – sakė vicemeras.

Pasak jo, dabartinis sprendimas pasirinktas kaip laikina priemonė.

Kadangi iki 10 tūkst. eurų investicija yra laikoma mažos vertės pirkiniu, šiuo metu savivaldybė organizuoja apklausą ir artimiausiu metu pasirinks geriausias sąlygas pasiūliusią įmonę, kuri ir atliks numatytus darbus. Kadangi arklidžių patalpose planuojama įrengti šiuolaikinę ekonomišką ir efektyvią šilumos siurblių oras-oras sistemą, visi įrangos sumontavimo darbai gali užtrukti tik vieną ar dvi dienas. Ekonominiu požiūriu tai išties naudingas sprendimas, kadangi vasarą šie siurbliai gali pasitarnauti vietoje kondicionierių. Pasak B. P. Vainiaus, ši moderni įranga sunaudos tikrai nedaug energijos, todėl sąskaitos  už elektrą Lukšių kultūros centro direktorės tikrai neturėtų išgąsdinti.

Vicemeras patikino, kad Naujųjų 2018-ųjų metų šventes lukšiečiai jau turėtų sutikti šiltose patalpose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

15

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos