baneris leidinys

neigalieji dienos centras
Nuotr. Šakių dienos užimtumo centro lankytojai kartu su socialinėmis darbuotojomis (iš dešinės sėdi) Kristina Riaube ir Ingrida Jomante džiaugiasi neseniai pristatytu spektakliu ir jau kuria ateities planus.


Šakių dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms yra VšĮ „Šakių vaikų globos namai“ struktūrinis padalinys, kuriame įvairaus amžiaus sutrikusio intelekto žmonės randa įvairios veiklos, gali pasirodyti visuomenei, pasisemti stiprybės kasdienybės rūpesčiams įveikti.
 
Dienos užimtumo centre dirba dvi socialinės darbuotojos Kristina Riaubė ir Ingrida Jomantė. Pagal socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą joms labai padeda muzikantas Vladas Ratkevičius, kuris, kaip sako moterys, į jų dienos užimtumo centro gyvenimą įnešė daug spalvų, pozityvumo ir gražių minčių.

Dienos užimtumo centras dalyvauja įvairiuose renginiuose. Rugpjūčio 26 d. jie dalyvavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ neįgaliųjų bendruomenės mugės-koncerto „Būkime kartu“ Jurbarko krašto dienose. Suvalkietiškais tautiniais drabužiais buvo pasipuošę ne tik neįgalieji, bet ir jų socialinės darbuotojos, muzikantas. Jie demonstravo kūrybos vaisius, savo pasirodymą pristatė scenoje. Tai buvo improvizacija pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“. Lapkričio 22 d. Šakių dienos užimtumo centro auklėtiniai dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos renginyje Panevėžyje „Aš esu“, skirtame Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai ir Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. K. Riaubė ir I. Jomantė pasakoja, kad renginyje dalyvavo 15 kolektyvų iš visos Lietuvos. Šakiečiai renginyje darkart parodė „Metų“ improvizaciją, dalyvavo rankdarbių mugėje.

„Norisi parodyti, kad ir sunkią negalią turintys žmonės gali vaidinti, pasirodyti scenoje, dalyvauti įvairiuose renginiuose, būti matomi, žinomi, daryti kūrybinius darbelius. Mūsų rankdarbiai yra labai gražūs, mes juos ne tik dovanojame, bet ir dalyvaujame įvairiose mugėse. Darbeliai ir spektakliai ypatingi ir originalūs“, – tikina centro darbuotojos.

Dienos užimtumo centras nesnaudžia ir dabar – šiuo metu intensyviai ruošiasi didžiausioms metų šventėms: kartu su darbuotojomis daro naujus rankdarbius ir ruošia naują muzikinį spektaklį, kurį planuoja pristatyti miesto renginių metu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos