baneris leidinys

kaledu eglute
Nuotr. Eglutės įžiebimą vainikavo danguje sužibę įspūdingi fejerverkai.


Nenumaldomai artėjant didžiosioms metų šventėms, miestams įžiebiant savo egles, praėjusį penktadienį įžiebta ir pagrindinė Šakių miesto eglė. Žinoma, atvyko ir Kalėdų Senelis, šventėje dalyvavo nuotaikingas Zuikis, nestigo dainų ir puikios nuotaikos.
 
Šiais metais šventinę programą susirinkusiems dovanojo vaikų šou grupė „Saulės vaikai“, prie jų prisijungė nuotaikingas Zuikis, o galiausiai į šventę atvyko ir Kalėdų Senelis. Kadangi orai keliauti rogėmis nepalankūs, Senelį į eglutės įžiebimo šventę atvežė visureigių „4x4 Šakiai“ vyrai su visa džipų palyda. Tiesa, Kalėdų Senelis guodėsi, kad skubėdamas pametė savo kepurę, tačiau rajono meras Edgaras Pilypaitis seneliui ją padovanojo, tiesa, neaišku, ar tą pačią, ar jau kitą. Tad nebuvo nė menkiausios dingsties liūdėti ir visiems skaičiuojant nuo penkių iki vieno, danguje žybsint fejerverkams, buvo įžiebta šiųmetė žaliaskarė, šventiniu laikotarpiu džiuginsianti tiek miestelėnus, tiek svečius.

Tiesa, kaip patikina Šakių kultūros centro vadovas Raimondas Januševičius, ko gero, šie metai paskutiniai, kai puošiama gyva eglė. Planuojama, kad kitiems metams galėtų būti pagamintas karkasas ir kasmet vis kitaip puošiamas būtent jis.

„Tada baigtųsi ir sunkiasvorės technikos įvažiavimo į skverą problema, ir gamtai nebūtų toks skaudus sprendimas. Tačiau vietos keisti neplanuojame, nes čia eglė gerai matoma, ją pasigrožėti gali ir miesto svečiai. Kai būdavo prie kultūros centro, kai kas net nežinodavo, kur ji apskritai yra“, – mintimis dalijosi R. Januševičius.

Kadangi kitoje skvero dalyje vyksta darbai, atitvertą skvero dalį juosiančią tvorą nuspręsta padabinti šventiniais piešiniais išpuošta sienele. Beje, kalbant apie ateitį, planų yra dar daugiau. Ne pirmą kartą prabylama, kad švenčių metu skvere galėtų važinėti kalėdinis traukinukas, nameliuose veiktų intensyvi prekyba ir čia virtų tikras kalėdinis gyvenimas.

„Kad nebūtų kaip kelininkams, kad žiema užklumpa netikėtai, taip mus Kalėdos, tikrai reikia pradėtis ruoštis anksčiau. Mums tikrai ne tas pats, kaip atrodo Šakiai kalėdiniu laikotarpiu“, – apie ateitį kalbėjo Šakių kultūros centro direktorius, pridurdamas, kad prie pasiruošimo šventėms dirbo Šakių seniūnija, nemažai talkino ir už miesto įvaizdį atsakintas architektas Mantas Paketuris.

Kadangi šiais metais traukinuko nėra, jį prieš įžiebiant eglę pažaisti pasiūlė ir belaukiančius atvykstančio Senelio vaikus išjudino minėtas nuotaikingas Zuikis. Susirinkusius sveikino ir geriausios kloties linkėjo meras E. Pilypaitis, Šakių seniūnas Dalius Jasevičius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos