baneris leidinys

paminklas vizu
Nuotr. Granitinis, trims signatarams skirtas paminklas, simbolizuojantis ir pamatus plačiąja prasme, turėtų atsirasti dešinėje savivaldybės administracijos pastato pusėje. Įgyvendinant projektą, kurio jungiamasis elementas takas, būtų sutvarkyta ir kairė pusė, įrengta vieta vėliavoms.


Praėjusį antradienį savivaldybės administracijai buvo pristatytas būsimo paminklo, skirto Valstybės atkūrimo šimtmečiui, maketas ir aiškinamieji raštai. Ant simbolinio Valstybės pamato ketinama iškaldinti trijų mūsų kraštiečių signatarų – vyskupo Justino Staugaičio, Saliamono Banaičio ir Jono Vailokaičio – parašų faksimiles. Paminklas turėtų atsirasti prie Šakių savivaldybės administracijos pastato jau šią vasarą.

Kaip svarsto Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, gana simboliška, kad kompozicijos autorius yra mūsų kraštietis skulptorius Mindaugas Šnipas, beje, giminystės ryšiais netgi susijęs su Vailokaičiais.

„Tai galutinė daugybės diskusijų bei senos idėjos išraiška“, – apie paminklą kalbėjo vedėja.

Tiesa, paminklas nebus tradicinis – vaizduojami tarsi Valstybės pamatai, trys elementai, o ant jų iškaltos trijų minėtų signatarų parašų faksimilės. Šalia bus lentelė su paaiškinimu, kodėl paminklas skirtas ne visiems signatarams, o tik trims. A. Kasparevičienė sako, kad J. Staugaitis, S. Banaitis ir J. Vailokaitis yra mūsų kraštiečiai, čia yra jų tėviškės, tad Valstybės atkūrimo šimtmečiui nuspręsta įamžinti būtent jų atminimą.

Planuojama, kad granitinis, maždaug 5 m ilgio paminklas būtų pastatytas dešinėje savivaldybės pastato pusėje, o kairėje, priimant atitinkamus architektūrinius sprendimus, įrengta vieta vėliavoms. Be to, turėtų atsirasti ir skulptūros bei aplinkos sutvarkymo jungiamasis elementas – takas, turintis tiek simbolinę, tiek ir funkcinę reikšmę. Koks konkrečiai jis turėtų būti, dar bus derinama.

Svarstytos ir kitos paminklo pastatymo vietos, tačiau priimtinausia pasirodžiusi ši. Be to, savivaldybė taip pat susijusi su valstybingumu, valstybe, tad signatarų įamžinimas šioje vietoje turi tiesiogines sąsajas, kaip mano autorius, su pagrindine idėja.
Manoma, kad paminklas turėtų būti pastatytas iki vasaros, iki birželį Šakiuose planuojamo pasaulio zanavykų susibūrimo. Vedėja svarsto, kad ir pati alėja atrodys dar prasmingiau ir gražiau – alėjos pradžioje pasitinka kalbą simbolizuojanti bronzinė mergaitės skulptūra, alėjos pabaigoje stovi paminklinis akmuo „Šakiams 400 metų“, o savivaldybės prieigas papuoštų šimtmečiui skirtas paminklas.

„Žinoma, tai visai kitokia paminklo samprata, jis bus daug modernesnis, bet taip ir turi būti. Juk visko reikia. Taip pat suprantu, kad ir nuomonių gali būti visokių“, – mintimis dalijosi A. Kasparevičienė.

Kol kas ji neatskleidė, kiek paminklas kainuos bei iš kokių lėšų šis projektas bus finansuojamas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos