baneris leidinys

matutis
Nuotr. Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos prezidentas Romas Matulis (centre) džiaugėsi, kad Šakių krašte skiriamas dėmesys kultūrai, ji puoselėjama kryptingai.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Pirmadienį Šakiuose vyko Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA) tarybos posėdis. Gausus būrys kultūros atstovų pirmiausia susitiko su rajono meru Edgaru Pilypaičiu, vėliau diskutavo apie pasikeitusį Kultūros centrų įstatymą, kitas aktualijas. Apsilankę modernizuojamame Šakių kultūros centre svečiai neslėpė susižavėjimo.

Tiesa, kadangi rajono meras yra buvęs Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narys ir apskritai aktyvus kultūros veikėjas, tad su visais svečiais pažįstamas, atvykusius pristatinėjo vardais ir visi džiaugėsi gyvu susitikimu bei galimybe pabendrauti ne socialinėje erdvėje. LKCA prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis yra kilęs nuo Plokščių, tad džiaugėsi galimybe bene po 30 metų sugrįžti į savą kraštą. Be to, gerų žodžių jis negailėjo rajono vadovui. Ne tik jį, bet ir kitus asociacijos tarybos narius džiugina tai, kad karjeros laiptais kyla ir mero postą užėmė ne kokios kitos srities specialistas, bet kultūros žmogus.

Susirinkusieji norėjo išgirsti, kokiomis sąlygomis Šakių rajone gyvena kultūra, kaip čia sprendžiami įvairūs kultūriniai klausimai, koks yra šios srities finansavimas. Tad Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė su E. Pilypaičiu pasakojo apie tai, kiek ir kokių kultūrinių įstaigų rajone yra, kokia jų struktūra, kaip jos siekia užtikrinti savo funkcijas. Visgi meras pripažino, kad rajono žmonės gana konservatyvūs ir dažnai bet kokia pertvarka ar net menkiausias pasikeitimas „prilyginamas svieto pabaigai“.

Nemažai kalbėta ir apie tai, kokio lygio kultūra regione yra siūloma žmogui. Čia meras pripažino, kad rajone kartais į kultūrą pažiūrima ypač paviršutiniškai – bendruomenė pasikviečia kokį svečią, suorganizuoja baliuką ir viskas padaryta – kultūrinis renginys. Žinoma, yra ir gerųjų pavyzdžių, kai ir turėdami mažas galimybes kultūrai atsidavę žmonės daro gražius darbus.

Svečiai įsitikinę, kad tiek kaimo, tiek miesto žmonės turi gauti kokybišką paslaugą, o valstybinėje kultūroje, ką itin pabrėžė R. Matulis, turėtų dirbti tik srities profesionalai. Deja, ne visada taip yra, ne visada kultūrininkams su valdžios atstovais pavyksta rasti bendrą kalbą, ne visada priimami sprendimai suprantami. Tad po susitikimo su rajono meru LKCA nariai uždarame susitikime aptarinėjo Kultūros centrų įstatymo pakeitimą, kalbėjo apie kultūros ir meno darbuotojų vertinimą, kultūros projektų finansavimo problematiką ir kt.

„Aš galiu pasakyti, ar gražus namas, bet aš jo nepastatysiu. Aš galiu pasakyti, kad kreiva siena, bet neišmanau technologijų. Tas pats ir su kultūra“, – mintimis susitikimo metu dalijosi R. Matulis.

Svečiai įvertino, kokiomis tremties sąlygomis šiuo metu gyvena kultūra ir apžiūrėjo „Jaunystės“ patalpas, o vėliau persikėlė ir į modernizuojamą Šakių kultūros centrą. Svečiai neslėpė, kad įspūdžiai patys geriausi, nes po rekonstrukcijos šis kultūros centras bus vienas moderniausių ir ambicingiausių šalyje. Susitikimo metu teigiami įvertinimai ne kartą sklido ir Šakių kultūros centro direktoriaus Raimondo Januševičiaus pusėn. Meras gyrė direktorių, kad jis vienas iš tų, kuris iškart ir pats sprendžia iškilusias problemas ir informuoja jau po to, kai darbai padaryti, o ne atvirkščiai. LKCA nariai apie R. Januševičių taip pat kalbėjo kaip apie atsidavusį savo veiklai, kūrybingą, stebinantį aktyvumu, idėjomis ir planais.

„Labai džiaugiuos savo gimtu kraštu, kuris dėmesingai ir kryptingai puoselėja kultūrą ir savo bendruomenių žmones. Susiklausymas ir pagarba vienas kitam tikrai didelės vertybės, kurias puoselėja tiek kūrėjai, tiek politikai Šakiuose“, – tikino LKCA prezidentas R. Matulis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos