baneris leidinys

Gegužės pabaigoje Kijevo mieste (Ukraina) vyko tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis „Saulėtasis kaštonas“, kurį jau aštuntą kartą organizuoja kolektyvo „Vitaminščiki“ vadovai Lena ir Olegas Melnikai. Liaudiškų šokių „Pynės“ jaunių ir jaunuolių grupės, vadovaujamos Vitalijos Venienės, šiame konkurse dalyvauja nuo 2012 m. Mūsų šokėjai Ukrainos žiūrovams dovanojo puikią koncertinę programą.

Festivalyje „Saulėtasis kaštonas“ pasirodė šokių kolektyvai iš Ganos, Indijos, Mongolijos, Turkijos, Moldavijos, Juodkalnijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos. Taip pat festivalį papuošė Kijevo mieste gyvenantys tautinių mažumų šokėjai – armėnai, gruzinai, azerbaidžaniečiai ir vokiečiai. Teisę pasirodyti šiame festivalyje specialiame konkurse turėjo išsikovoti Ukrainos šokių kolektyvai.
 
Visus festivalio dalyvius svetingai pasitiko kolektyvo „Vitaminščiki“ vadovai, šokėjai ir jų tėveliai, kurie lydėjo svečius visų renginių ir ekskursijų metu. Šokėjai ne tik patys atliko savo koncertines programas, bet ir turėjo galimybę stebėti Ukrainos choreografijos universiteto studentų meistriškumo pamokas-repeticijas. Čia ne vienam žadą atėmė profesionalių šokėjų pasirodymai.

Tradiciškai kolektyvų vadovai ir viena šokėjų porą vyko į oficialius priėmimus Kultūros ministerijoje, Kijevo miesto merijoje, Choreografijos universiteto administracijoje ir Kijevo Sviatošinskio rajono administracijoje. Festivalio dalyviai žygiavo miesto gatvėmis, dalyvavo labdaros akcijoje, skirtoje negalią turintiems vaikams.  

Visos kelionės metu šakiečiai draugavo su Lenkijos Elko miesto šokėjais: vienu autobusu atvyko į Kijevą, kartu pietavo ir pramogavo. Paskutinio koncerto metu šokių kolektyvams buvo padėkota už jų dalyvavimą festivalyje. Liaudiškų šokių „Pynė“ šokėjams buvo įteikti net šeši padėkos raštai ir diplomai. Tiek padėkų jie namo parsivežė pirmą kartą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos