baneris leidinys

cirkas kijeve
Nuotr. Oro akrobačių Augustės Ižganaitytės (kairėje) ir Agnės Palubinskaitės pasirodymui „Trapecija“ buvo skirta trečioji vieta, pasak vieno iš Šakių cirko mokyklos vadovų Raimondo Januševičiaus (dešinėje), daugiau verta nei kurio kito tarptautinio festivalio Grand Prix.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Gegužės 30–birželio 1 d. Šakių cirko mokykla, kuriai vadovauja Itana ir Raimondas Januševičiai, buvo pakviesta į Kijevo tarptautinį cirko meno festivalį „Auksinis kaštonas“. Iš jo grįžo ne tuščiomis – oro akrobačių Augustės Ižganaitytės ir Agnės Palubinskaitės pasirodymas „Trapecija“ 14–17 metų amžiaus grupėje buvo įvertintas bronzine kaštono statulėle.

Kaip informavo Šakių cirko mokyklos vadovai, Kijevo tarptautiniame cirko meno festivalyje „Auksinis kaštonas“ dalyvavo 180 cirko artistų iš įvairių pasaulio šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Italijos, Ispanijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Šveicarijos, Izraelio, Ukrainos ir Lietuvos. Šiemet tarp 13 teisėjų iš 12 pasaulio šalių garbingą vietą užėmė ir vienas iš Šakių cirko mokyklos vadovų – R. Januševičius, kurio teigimu, tai buvo juodas darbas.

„Kasdien po 5 val. trunkanti cirko pasirodymų programa, po jų diskusijos ir artistų vertinimas – nemažas iššūkis, tačiau taip vyksta bendradarbiavimas – mes važiuojam ten, o jie atvažiuoja pas mus. Į tarptautinį cirko festivalį „Cirko žiburiai“ teisėjauti atvyks Ukrainos nacionalinio cirko direktorė“, – pasakojo vadovas.  

Festivalyje vykusiame konkurse teisėjai peržiūrėjo 51 pasirodymą. Jie buvo vertinami pagal keletą kriterijų – choreografiją, triukų sudėtingumą, režisūrą, pasirodymo unikalumą ir net aprangą. Tarp 15 pasirodymų 14–17 metų amžiaus grupėje Šakių cirko mokyklos oro akrobačių A. Ižganaitytės ir A. Palubinskaitės pasirodymas „Trapecija“ buvo įvertintas 200 balų. Jos laimėjo bronzinę kaštono statulėlę.

„Kai pamatėm Kinijos cirko artistų pasirodymą, visi supratome, kas laimės Grand Prix, nes jų pasirodymas buvo atliktas tobulai, – dalijosi mintimis I. Januševičienė. – Tada nusprendėme, kad merginos turi atsipalaiduoti ir dirbti savo malonumui. Ir tai buvo geras sprendimas, įvertintas bronza.“

Pasak jos, festivalis unikalus tuo, kad jame dalyvauja Ukrainos nacionalinės cirko akademijos absolventai, jie paruošia atskirą programą. Tad čia buvo suvažiavę daug menedžerių, agentų, prodiuserių, kurie į savo cirko grupes dairosi gabių profesionalių cirko artistų. Šakių cirko mokyklos vadovai prasitarė, kad dvi ukrainietes absolventes Ameli Bilik ir Aliną Shpynovą jie pakvietė dalyvauti cirko šou „4 stichijos“. Ir tai dar ne visos staigmenos, kurių tikrai netrūks Zanavykų susibūrime „Apkabink savo kraštą“.

„Kad papultų į šį tarptautinį cirko festivalį, ukrainiečiai daro atskirą atranką. Vien pačiame Kijeve veikia daugiau nei dešimt cirko mokyklų. Tad ten vyksta kruopštus pasiruošimas ir didelė kova“, – komentavo R. Januševičius, džiaugdamasis, kad mūsų Cirko mokykla jau išsiskiria iš pilkos masės, turi savo braižą, savo charakterį ir yra žinoma pasaulyje.

Paklausti, kaip Šakių cirko mokyklos vadovai vertina oro akrobačių laimėjimą, jie buvo atviri – Kijevo tarptautiniame cirko meno festivalyje „Auksinis kaštonas“ iškovota trečioji vieta – labai aukštas įvertinimas.

„Ji daugiau verta nei kurio kito tarptautinio festivalio Grand Prix, – patikino R. Januševičius. – Vien lyginant su visu festivalio mastu, dalyvių skaičiumi, pasirodymų lygiu ir ta pačia konkurencija. Galim daug ką mokėt, ant blakstienų stovėt, bet jei niekam to neparodom, kam tas darbas. Tad stengiamės visur važiuoti, visur reprezentuoti Lietuvą ir Šakių cirko mokyklą, parodydami, kad mes esame gyvi ir įdomūs. Be to, tai gera proga pasisemti paprastų, bet labai unikalių idėjų.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos