baneris leidinys

paveldas kn
Nuotr. Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai Kudirkos Naumiesčio žymias vietas įamžino drožinėdami.

Šias metais Europos paveldo dienos švenčiamos Kudirkos Naumiestyje, nes Šakių rajono savivaldybė 2018 metus paskelbė Vinco Kudirkos ir „Tautiškos giesmės“ metais. Tad rugsėjo 21–22 dienomis įvairūs renginiai, skirti temai „Atraskime šimtmečio paveldą Kudirkos Naumiestyje“, vyko būtent čia.
 
Prie Europos paveldo dienų organizavimo prisidėjo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija kartu su Kudirkaičių organizacija. Gimnazistai ilgus metus puoselėja Vinco Kudirkos atminimą Kudirkos Naumiestyje, o šiemet visus kvietė plačiau susipažinti su nekilnojamojo paveldo objektais, kurie susiję su Vinco Kudirkos gyvenimu Vilkaviškio, Šakių, Marijampolės savivaldybėse.

Nuo pat rugsėjo 21 d. ryto pasivaikščioti po Kudirkos Naumiestį kvietė jaunieji gidai – kudirkaičiai. Taip pat aplankyta Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, V. Kudirkos kapas.

„Kiekviename objekte pasitikdavo Kudirkaičių organizacijos atstovai ir papasakodavo apie objektus. Kiekviena mokinių klasė gaudavo vis kitą užduotį. Lankydamiesi objektuose mokiniai rinko maršruto detales. Galutiniame objekte, teisingai atsakę į paskutinį klausimą, mokiniai turėjo gauti paskutinę žemėlapio detalę ir surinkti Lietuvos žemėlapį“, – pasakojo rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Navlickienė.

Tą dieną vyko kūrybinės grafikos dirbtuvės, kuriose dirbo apie 400 dalyvių. Jie su menininkų komanda „Mena meną“ kūrė pėsčiųjų maršrutą po Kudirkos Naumiestį. Buvo sukurti devyni maršruto lankomų objektų simboliai. Pradėtas rengti maršruto lankstinukas ir stendo informacinė medžiaga.

Rugsėjo 22 d. norintys vyko į ekskursiją daktaro Vinco Kudirkos gyvenimo keliais: iš Kudirkos Naumiesčio į Vilkaviškį, Paežerius, į Jono Jablonskio gimnaziją Marijampolėje, kur mokėsi V. Kudirka, į Šakius, kur stovėjusi klėtelė, kurioje jis darbavosi, versdamasis gydytojo praktika, į Plokščius, kur dažnai svečiuodavosi pas Petrą Kriaučiūną.

Abi dienas  buvo lankomas ir Vinco Kudirkos muziejus.

Europos paveldo dienas šiais metais organizavo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija bendradarbiaudama su rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriumi bei Vinco Kudirkos muziejumi.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos