baneris leidinys

jablonskyne tautodaile
Nuotr. Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ menininkai atidarė Griškabūdžio kultūros centro projektą „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“.


Gegužės 25 d. startavo Griškabūdžio kultūros centro projektas „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“, kurį pradėjo Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ menininkai, susirinkę į vienos dienos plenerą Jablonskynėje.
 
Kaip informavo Griškabūdžio kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas, projekte „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“ numatytas ne vien tautodailininkų pleneras, bet ir Sekminės (birželio 8 d.), Kanklininkų sambūris (birželio 19–22 d.), teatro šventė „Jablonskynė“ (rugpjūčio 3 d.) ir „Arbatos šventė“ (rugsėjo 15 d.).

„Norisi, kad Jablonskynėje veiktų ne tik muziejus, bet vyktų ir daugiau renginių, todėl nuspręsta susieti ne tik projektines, bet ir daugiau veiklų. Mintys sukasi plačiai. Galbūt ateityje pavyktų organizuoti festivalį „Akacijų alėja“. Žiūrėsim, kaip mums seksis pritraukti lėšų“, – atviravo M. Kriaučiūnas.

Pasak plenerą organizavusios Griškabūdžio kultūros centro dailės studijos vadovės Rimutės Amonienės, iš pradžių buvo nuspręsta apsiriboti tik dailės studijos moterimis ir tautodailininkų bendrijos „Dailius“ tapytojais, bet, pasitarus su bendrijos pirmininku Vidu Cikana, nuspręsta pakviesti daugiau tautodailininkų. Tapytojai Indrė Siaurusevičiūtė, Birutė Jakštienė, Arūnas Šniaukšta, Lina Endriukaitienė, Aida Plaušinaitienė ir Eglė Dragūnaitytė kalbino spalvas ir kūrė paveikslus. Netgi skulptorius V. Cikana šį kartą susimąstė ne prie Rūpintojėlio, o prie baltos drobės. Tik Eirimas Martūnas ir Gediminas Jėčys drožinėjimo neiškeitė į tapybą. Karpinių meistrė Genutė Bučiūnienė kartu su keramike Egle Kurcikevičienė-Tyzenhauz ėmėsi popieriaus karpymo,  o tautodailininkė Rita Mockeliūnienė nėrė servetėlę.

Plenere sukurti darbai bus eksponuojami per Griškabūdyje organizuojamą 47-ąją Kalbos dieną, kuri vyks birželio 15 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos