baneris leidinys

Liepos 21–28 dienomis „Sintuolos“ ir „Girėnų“ šokių kolektyvų šokėjai viešėjo saulėtoje Kroatijoje, kur ne tik susipažino su šalimi, jos kultūra ir žmonėmis, bet jiems pristatė liaudiškų šokių įvairovę.

Beveik savaitę 24 šokėjai iš Sintautų kultūros centro šokių kolektyvo „Sintuola“, kuriam vadovauja Vida Čeplevičienė, Šakių kultūros centro Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ ir jų vadovė Vitalija Venienė viešėjo Kroatijoje.
 
Pasak V. Čeplevičienės, kas antri metai kolektyvai išvyksta į kokią nors užsienio šalį, kelionė būna ir pažintinė, ir koncertinė. Šį kartą, išvykos iniciatorių ir organizatorių Daivos ir Dariaus Šlėderių siūlymu, pasirinkta Kroatija.

Anot V. Čeplevičienės, kelionės dalyvių neišvargino du tūkstančiai nuvažiuotų kilometrų, o įspūdžiai, patirti šioje šalyje, išliks ilgam. Aplankytos gražiausios Kroatijos vietos: Hvaro ir Braco salos, Biokovo kalnas, susipažinta su Dubrovniko miesto istorija, išbraidyta Adrijos jūra.

„Ypač sužavėjo kalnų grožis ir aukštis, kopdami į juos ne vienas patyrėme pliūpsnį adrenalino“, – pasakojo V. Čeplevičienė.

Viešėdami Zadvarje mieste, šokėjai surengė koncertą ir žiūrovams padovanojo lietuviškų šokių pynę. Pasak V. Čeplevičienės, kroatus ypač sužavėjo zanavykų tautiniai rūbai, o mūsų šokėjos jiems paaiškino rūbų audimo ir siuvimo subtilybes.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos