baneris leidinys

karilijonas sakiai
Tarp 35 Lietuvos fontanų dėl paties gražiausio titulo varžosi ir Šakių karilionas. D. Pavalkio nuotr.

Kelionių po Lietuvą portalas pamatyklietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija kviečia daugiau sužinoti apie po visą šalį išsibarsčiusius fontanus, juos aplankyti ir išrinkti gražiausią. Iš visų fontanų jau išrinkti 35, verčiausi varžytis dėl gražiausio fontano Lietuvoje titulo. Tarp jų ir Šakių miesto karilionas.
 
Lietuvoje pirmieji fontanai buvo įrengti Verkių ir Palangos dvaruose. Ypač daug jų įvairiose miestų erdvėse atsirado sovietmečiu. O šiandien fontanai tapo architektūros ir puošybos elementais miestų, miestelių aikštėse bei parkuose.

Šakių karilionas šakiečius ir miesto svečius pradėjo džiuginti 2015 m. birželio mėnesį, kai buvo įrengtas rekonstruotame skvere. Tai moderni 10 metrų pločio konstrukcija, kurią sudaro fontanas su 500 purkštukų, skleidžiančių lengvą dulksną, ir variu dengto plieno žiedas su 24 įvairaus dydžio varpais, nulietais Olandijoje įsikūrusioje įmonėje „Royal Eijsbouts”. Karilionas virš fontano nėra vien tik dėl grožio sukabinti varpai. Jais, pasitelkus kompiuterį, galima groti. Išgirsti kariliono skambesį gali kiekvienas norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos.

Gražiausiojo rinkimuose dalyvaujančių fontanų sąrašą bei nuorodą į elektroninę balsavimo formą galima rasti adresu www.pamatyklietuvoje.lt/fontanai. Rinkimai vyks visą rugpjūčio mėnesį, o gražiausias Lietuvos fontanas, suskaičiavus balsus, bus paskelbtas paskutinę šios vasaros dieną.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
79

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos