baneris leidinys

teatru svente
Jankų kaimo teatro aktoriai žiūrovus nukėlė į sovietinius laikus ir pasakojo apie kaimynų barnius, meilę ir kas iš to išėjo. L. Poškevičiūtės nuotr.

Praėjusį šeštadienį Jono Jablonskio tėviškėje (Rygiškių kaime) vyko kasmetinė teatrų šventė, rengiama Griškabūdžio kultūros centro. Šiemet dalyvavo penki kolektyvai: artimiausi kaimynai iš Jankų (Kazlų Rūdos sav.) bei tolimesni svečiai iš Joniškio, Skaudvilės, Punsko. Šiųmetėje šventėje sulaukta ir profesionalių aktorių.
 
Šeštadienio popietę Jablonskynėje vyravo ypatinga atmosfera – visus susirinkusius vienijo meilė teatrui. Gausiai rinkosi žiūrovai, kurių vieni įsitaisė ant suolų, kiti susėdo medžių paunksmėje, gretimai laukuose burzgė kombainai, švietė skaisti rugpjūčio saulė, lauko scenoje akį traukė dekoracijos, o užkulisiuose jaudinosi artistai.

Tokį lietuvišką reginį antikos teatro dvasia praturtino šventės vedėja Rima Rauktienė (šį kartą tapusi viena iš devynių – teatro mūza), ne tik išradingai pristatydama kiekvieną spektaklį, bet ir supažindindama su kultūros faktais.

Jankų kaimo teatro (vad. Eglė Čibirkaitė-Kančienė) aktoriai suvaidino Viktoro Miliūno komediją „Draugiškas teismas“, nukėlę žiūrovus į sovietinę praeitį, pasakoję apie kaimynų barnius ir tuometinį kolūkio gyvenimą. Nors staiga prapliupęs lietus vaidinimą nutraukė, bet vėliau jis tęsėsi net ir krapnojant lietui.

„Buvo nemažai streso vaidinti lauke, o dar iš dangaus lietus krenta, scena pasidarė slidi...Ai, ir šuva kariamas pripranta...“ – juokavo užkalbinta šio teatro aktorė Rimutė Bosienė ir pridūrė, kad šį spektaklį suvaidino tryliktą kartą.

Vėl nušvitus saulei, scenoje ant sofutės patogiai įsitaisė Kriukų (Joniškio r.) mėgėjų teatro aktorė. Kriukiečiai į šventę atvežė E. Urbaitės komediją „Loterija“, kurią režisavo Danguolė Musejukienė. Spektaklio siužetas sukosi tik apie pinigus, godi žmona savo vyrą stumte stūmė pas kaimynę, loterijoje išlošusią apvalią sumelę.

Vėliau lietus visai įsismarkavo, tačiau ištvermingiausi žiūrovai liko ir stebėjo Skaudvilės bendruomenės teatro bei Punsko lietuvių kultūros namų Klojimo teatro pasirodymus.

Jau visai vakarop į seną žengė profesionalios aktorės Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, kurios pasakojo negirdėtus nutikimus ir keistus gyvenimo įvykius, perpintus prietarais ir Dzūkijos krašto kaimiškomis tradicijomis. Kai žiūrovus vėl pradėjo gąsdinti lietus, visi linksmai sugužėjo į Jablonskynės stubos vidų, kur tikrai netrūko plojimų ir smagių pokštų. Aktorėms kurti gerą nuotaiką padėjo folkloro muzikantai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko, o visą popietę susirinkusius žiūrovus linksmino Griškabūdžio kultūros centro kaimo kapela „Nova“ (vad. V. Sinkevičius).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos