baneris leidinys

duonos sriuba
Edukacinės duonos šventės dalyvius restoranas „Kuchmistrai“ vaišino ypatinga zanavykiška duonos sriuba – duonzupe. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Ketvirtadienį Zanavykų muziejuje jau 17-tą kartą vyko tradicinė edukacinė duonos šventė „Su savo duona visur rasi suolą“, į kurią susirinko per 500 dalyvių iš Šakių, Jurbarko ir Kauno rajonų mokyklų. Jie mielai įsitraukė į savotišką žaidimą, kuriame galėjo praeiti visą kelią nuo grūdo iki duonos ant mūsų stalo, iš arčiau apžiūrėti senovinius įrankius ir naujausią techniką, kurią pristatė Lukšių žemės ūkio bendrovė.

Nuo seno mūsų protėviams duona buvo šventa, tad nenuostabu, kad pagarba jai išliko iki mūsų dienų. Puoselėdamas senąsias tradicijas, Zanavykų muziejus kasmet visus sukviečia į edukaciją, primenančią, koks ilgas procesas turi praeiti, kol ant mūsų stalo atsiranda iškepta duona. Gausiam pradinukų būriui duonos grūdo kelią pristatė Sintautų kultūros centro folkloro ansamblis „Santaka“. Čia pat šventėje vaikai galėjo ir patys kulti rugius spragilais, valyti grūdus specialiu prietaisu – arpa, malti rankinėmis akmeninėmis girnomis, sijoti miltus, piestoje grūsti grucę. Be abejo, mažiesiems edukacijos dalyviams, ypač berniukams, labai knietėjo pačiupinėti naujausius Lukšių žemės ūkio bendrovės traktorius, pasukioti vairą, nuspausti garsinį signalą.

Į šventę atvyko ir koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Liaudies instrumentų katedros vedėja kanklininkė Aistė Bružaitė, Lietuvos kariuomenės orkestro vyr. dirigentas ir vadovas birbynininkas Egidijus Ališauskas bei mažoji solistė Akvilė Ališauskaitė.

Po darbų į žaidimų ratelį pradinukus sukvietė Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro ansamblis „Vaiguva“, ypatinga zanavykiška duonzupe (duonos sriuba) visus susirinkusius vaišino restoranas „Kuchmistrai“. Tai yra vienas iš krašto kulinarinį paveldą pristatančių patiekalų. Šventės metu šalia Zanavykų muziejaus tarp augančių medžių buvo iškabinti mokinių piešiniai. Juos parodai „Duonos kelias“ pateikė net 20 klasių iš mūsų rajono mokyklų, kurios buvo apdovanotos saldžiais rėmėjų prizais.

Zanavykų muziejaus vadovė Rima Vasaitienė džiaugėsi šventės populiarumu ir dalyvių gausa – nė vienais metais nebuvo sulaukta tiek daug lankytojų. Vadinasi, per septyniolika metų susidomėjimas Duonos kelio edukacija nė kiek nesumažėjo, o vienija vis daugiau vaikų ir suaugusių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos