akcija2024 568px

miskas zuikiu
Miškininkas Mantas Vaivada ekskursijos dalyviams pasakojo, kokie darbai vyksta vadinamoje biržėje – iškirstame miško plote – ir kaip galima nustatyti medžio amžių. V. Laugalienės nuotr.

Rugsėjį Nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos šimtmečio ir artėjančios Miškininkų dienos proga Valstybinių miškų urėdijos padaliniai visoje Lietuvoje rengia nemokamas ekskursijas į mišką. Visuomenei nemokamus renginius dovanojo ir Šakių regioninis padalinys: kvietė į Novaraistį – gervių migracijos stotelę bei surengė pažintinę ekskursiją po Lekėčių miškus.
 
Miškininko diena šiemet minima išties ypatingai – VĮ Valstybinių miškų urėdija dovanoja visuomenei per 70 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šakių regioninis padalinys rugsėjo 13 d. pirmiausiai pakvietė į gervių palydėtuves Novaraisčio ornitologiniame draustinyje. Penktadienio vakaras buvo vėjuotas ir, pasak būrį lankytojų prie Novaraisčio ornitologinio draustinio apžvalgos bokšto pasitikusio Šakių regioninio padalinio vyriausiojo miškininko Simono Šilingo, gervių pulkai blaškėsi ir sunkiai tūpė nakvynei.

Rugsėjo 14 d. prie akcijos originaliu pavadinimu „Važiuok zuikiu į mišką“ taip pat prisijungė ir Šakių regioninis padalinys, pakvietęs norinčius nukeliauti į mišką. Šeštadienį apie pietus iš Šakių autobusu išvyko grupelė ekskursantų, Lukšiuose prie jų prisijungė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos šeštokai su klasės vadove Virginija Laugaliene. Ekskursijos dalyvius lydėjo S. Šilingas ir Šilagirio girininkijos girininko pavaduotojas Mantas Vaivada. Ekskursijos dalyviai apsilankė Šilagirio ir Lekėčių girininkijose. Bene didžiausią įspūdį moksleiviams paliko Lekėčių girininkijos informaciniame centre įkurtas Miško muziejus, buvo stabtelta prie Lekėčių šaltinio. Vėliau miškininkai Lekėčių miškuose pavedžiojo po jaunuolynus, parodė brandų mišką, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes. Moksleiviai susipažino su miškininko profesija bei miškininkų darbais miškuose. S. Šilingas taip pat parodė maždaug 200 metų augančias pušis. Ekskursijos dalyviai susipažino ir su technika – gaisriniu automobiliu.

„Manau, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Dabar visuomenei miškininkai yra apjuodinti, kad tik miškus kerta. Tokiose išvykose vaikai artimiau gali pažinti mišką, – sako S. Šilingas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos