baneris leidinys

paroda sintautuose2
Klebono Artūro Vaškevičiaus fotografijų parodą Sintautų bažnyčioje galima apžiūrėti iki lapkričio 2 d. L. Poškevičiūtės nuotr.

Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios sienas papuošė klebono Artūro Vaškevičiaus fotografijų paroda, kurios autorius kviečia pasinerti į asmeninę tylą, peržengti vienuolyno duris.
 
Fotografijose A.Vaškevičius užfiksavęs momentus vienuolyne. Jais nori pasakyti žmogui, ką reiškia tyla, kokia šiandien tylos reikšmė. Žvelgiant į fotografijas, vienos po kitų atsiveria durys į vienuolyno gilumą, arkos, vedančios į nežinomas erdves, architektūros detalės, vienuolio abitas, puošnus Tabernakulis ir kita.

Kunigas A.Vaškevičius ragina kiekvienam pasinerti į vienuolyno tylą, meditaciją, peržengti vidines širdies, mąstymo duris.

„Ne kiekvienam lengva įeiti į savo asmeninę tylą. O tos durys yra kaip simbolis į tam tikrą žmogaus mąstymą, erdvę, savo tikros egzistencijos prasmės suradimą. Per tylą žmogus suranda ir savo moralines vertybes, atpažįsta gėrio šviesą savyje, atsinaujina. Anksčiau žmonės į vienuolyną eidavo dėl to, kad pabėgtų nuo pasaulio triukšmo, materializmo, perdėtų troškimų, kad galėtų vienuolyno tyloje tobulinti save, suprasti save“, – sakė klebonas A. Vaškevičius.

Anot jo, Jėzaus buvimas išlieka per tikėjimą, atsidavimą, pareigą, o svarbiausia – per vidinę nesuklastotą maldą. Vadinasi, ir Dievas padeda žmogui bažnyčios ar vienuolyno tyloje. Bet pirma reikia suvokti save, tik po to leisti ir Dievui veikti. Negali pasinerti į tylą, jeigu nesi ieškantis tikslo, šviesos, moralės, meilės, gerumo, atjautos, nuoširdumo, tikrumo.

„Surask savo vidinės sienos, kūno įtrūkimus, barjerus, kurie leis suprasti, kad daugelis vienuolių pamilo tylą, Dievo meilę, neturtą, džiaugsmą Jėzaus akyse“, – kviečia klebonas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos