baneris leidinys

senjoru biblioteka
Akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukė ir šakiečių dėmesio: visą savaitę jie mokėsi drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes ir netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis elektroninėmis paslaugomis. D. Pavalkio nuotr.

Pernai sėkmingai startavusi akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžo ir šiemet. Visą praėjusią savaitę Šakių viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyresnio amžiaus žmonės tobulino savo skaitmeninius įgūdžius – kasdien tiesioginės transliacijos iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos metu klausėsi parnešimų aktualiomis temomis, galėjo užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.
 
Tiesioginės transliacijos prasidėjo spalio 21d. 11 val., jas vedė gerai žinomas žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas. Pirmą dieną, pasikvietęs ekspertą, aptarė bene aktualiausią senjorams temą – elektroninio recepto naudą, o apie technologijų pagalbą ir naudą sportuojant patarimus dalino aerobikos Lietuvoje pradininkė Joana Bartaškienė. Pasak Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos Kristinos Stankevičienės, šios transliacijos paklausyti susirinko apie 20 senjorų.

„Žmonės atėjo pasiklausyti ir kitų temų, pavyzdžiui, kaip technologijos padeda planuoti keliones. Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalino paprastais ir praktiškais patarimais, kaip internete saugiai atlikti pinigines operacijas. Naudinga žmonėms buvo išgirsti, kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose“, – pasakojo K.Stankevičienė.

Paskutinę dieną norintys galėjo pasiklausyti kur kas praktiškesnės temos – apie išmanųjį daržą. Patarimais ir rekomendacijomis apie sodo paruošimą žiemai dalinosi dr. Algirdas Amšiejus.

Transliacijų vedėjas H.Vaitiekūnas paminėjo, kad ir pasibaigus akcijai „Senjorų dienos internete“ ji nesustoja: „Kreipkitės į savo vietovės bibliotekininkus, manau, jie visuomet ras galimybę ir padės surasti visą reikiamą informaciją apie tai, kaip naudotis kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais.“

Užkalbinta šakietė Nijolė Aleksienė, atėjusi pasiklausyti ne vienos temos, tvirtino, kad yra nuolatinė Šakių viešosios bibliotekos skaitytoja.

„Man apie informacines technologijas dar trūksta žinių, todėl ir atėjau pasiklausyti tiesioginių transliacijų. Jose dalyvavę savo sričių specialistai ir žinomi Lietuvos žmonės man priminė, kuo turėčiau labiau domėtis, į ką dar labiau gilintis ir tobulėti“, – sakė N. Aleksienė ir pridūrė, kad yra filmofilė ir savarankiškai išmoko, kaip internete susirasti ir žiūrėti filmus bei kaip naudotis Viber programėle, kad galėtų bendrauti su dukra, esančia užsienyje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos