baneris leidinys

Į tradicinę Vilniaus zanavykų bendrijos metinę sueigą šiemet sugužėjo gerokai per 100 kraštiečių iš Vilniaus, Panevėžio Kauno bei Šakių. Aptarti šių metų darbai, kalbėta, kaip papildyti bendrijos gretas.

Šiųmetis kraštiečių, gyvenančių sostinėje, susitikimas jau 31-as, tradiciškai vyko Vilniaus mokytojų namuose. Pasveikinęs gausiai susirinkusius bendrijos narius bei svečius, Vilniaus zanavykų bendrijos pirmininkas Kęstutis Vaičiūnas apžvelgė prabėgusius metus ir ateities darbus. Tiesa, kalbėjo šiek tiek su pesimizmo gaidele. Anot jo, nuo vasario planuojama dėl Vilniaus zanavykų bendrijos ateities inicijuoti diskusijas.
 
„Matom, kad bendrija senėja, vyresnieji jau pasitraukia. Kviesim tuos, kuriems dar įdomi mūsų veikla diskutuoti, ieškoti išeičių, kad Zanavykų grupelės veikla Vilniuje neužgestų. Norėtume, kad mūsų gretas papildytų jauni žmonės“, – kalbėjo K. Vaičiūnas ir pridūrė, kad jis jau 10 metų vadovauja bendrijai.

Jo nuomone, pirmininkas taip pat turėtų keistis, reikia duoti ir kitiems pasireikšti, kiti galbūt kitaip mato bendrijos veiklą. Po tokių pasvarstymų, K. Vaičiūnas supažindino su šiais metais suplanuotais bendrijos darbais: bendrija inicijavo ir kovo mėnesį dienos šviesą turėtų išvysti Gražinos Tulauskaitės, kilusios iš Lekėčių, poezijos rinktinė. Šių metų planuose – pažintinio maršruto į Valkų kalvas užbaigimo darbai, dar reikia sudėti rodykles į šią vietą nuo Kriūkų, Morkų kaimo pusės, sudėti informacinius stendus.

„Kitais metais norime kartu su „Pėsčiųjų asociacija“ surengti žygį partizano Julijono Būtėno keliu – nuo nusileidimo parašiutu vietos Kazlų Rūdos miške, tarp Papilvio ir Kajackų kaimų, iki Lekėčių seniūnijos Rūdšilio girioje esančio bunkerio, kuriame jis 1951 metų gegužės 22 d. didvyriškai žuvo“, – ateities planus vardijo K. Vaičiūnas.

Vilniečius pasveikinti vyko ir grupelė šakiečių: kultūros atstovai, bibliotekos darbuotojai. Susitikime savo dainomis kraštiečius džiugino liepalotiškis Gytis Ambrazevičius su draugais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos