„Užnovietis“ prakalbo apie bobelę

uznovieitis
Griškabūdžio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Užnovietis“, vadovaujamas Raimondos Černevičiūtės, respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir moksleivių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“ laimėjo pirmąją vietą. Mūsiškiai konkursui parengė programą apie dalgio plakimą.

Kauno tautinės kultūros centras kiekvienais metais kviečia darželinukus, mokinius, jų šeimos narius, pedagogus dalyvauti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“
 
Konkursui reikėjo pristatyti nuotraukas, kuriose – etnografinis namų apyvokos daiktas. Fotografijų parodoje „Užnovietis“ pristatė bobelę – įrankį dalgio plakimui (nuotr. autorius – Vidas Venslovaitis). Pasak ansamblio vadovės R. Černevičiūtės, bobelės buvo gautos iš Griškabūdžio apylinkės gyventojų. Antrajai konkurso daliai buvo pristatytas edukacinis filmas, kuriame kanklininkas Jaunius Vylius dalinosi Petro Burdulio (gim. 1914 m. Gudupių k.) prisiminimais apie dalgio plakimo tradicijas.

Baigiamasis konkurso etapas vyko Kauno tautinės kultūros centre, čia „Užnoviečio“ atlikėjai skaitė Nijolės Černevičienės užrašytą tautosaką, vaikinai demonstravo, kaip ant bobelės plakamas dalgis, merginos – šieno vartymą, ansambliečiai skambino kanklėmis ir dainavo.

Savo grupėje (1–6 kl.) „Užnovietis“ buvo nepralenkiamas ir pelnė pirmąją vietą. Vaikus į šį konkursą jau antri metai veda vadovė R. Černevičiūtė ir jos mama, folkloro ansamblio „Nova“ vadovė N. Černevičienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.