baneris leidinys

inkilai kelimas
Šįmet, kaip ir kasmet, Šakių rajono miškuose iškabinta daugiau kaip 300 inkilų. D. Pavalkio nuotr.

Valstybinė miškų urėdija atšaukė visuotinę inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“, kuri turėjo vykti kovo 18 d., tačiau miškininkai ramina – inkilai vis tiek buvo įkelti į medžius, tik jau pačių miškininkų rankomis.
 
Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovas Gintaras Bacevičius informavo, kad miškininkai patys iškėlė tuos inkilus, kuriuos pasiruošė visuotinei šventei. Šįmet Šakių rajono miškuose iškabinta vėl daugiau kaip 300 inkilų.

Be inkilų kėlimo į medžius, miškininkai negali atidėti ir kitų darbų miškuose – netrukus prasidės miškasodis. Pagrindiniai miško sodinimo darbai, kuriuos atlieka patys urėdijų darbuotojai, prasidės jau kitą savaitę. Balandžio 25 d. yra numatyta kita šventė – Nacionalinis miškasodis, kai į talką sodinti medelius kviečiama ir visuomenė. Kol kas ši šventė dar nėra atšaukta, o Valstybinių miškų urėdija žada artėjant renginiui, atsižveldama į situaciją šalyje ir Vyriausybės nurodymus, paskelbti informaciją apie tai, ar ji įvyks. Tokie darbai kaip inkilų kėlimas ar miško sodinimas nelaukia ir juos galima padaryti tik tam tikru laiku, todėl patiems miškininkams teks tai atlikti, laikantis visų reikalavimų, atstumų ir kt. priemonių, kurios taikomos karantino metu.

Urėdijos nestabdo ir medienos gamybos darbų, prekybos mediena ir miško kirtimo liekanomis, tačiau jie visi bus vykdomi tik saugiai aptarnaujant klientus.

Po neseniai praūžusio uraganinio vėjo miškuose išversta daug medienos, todėl  darbuotojai vis dar dirba miškuose likviduodami padarinius, atlaisvindami medžiais užverstus kelius.

Laikinai lankytojų nebepriima urėdijai priklausantys muziejai, informaciniai centrai, o pačioje įstaigoje dirbantys urėdijos darbuotojai daugiausia dirba nuotoliniu būdu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos