baneris leidinys

cekausko muziejus2
Rengdamasis paminėti muziejaus dešimtmetį, G. Čekauskas jau įrengė ir antrą muziejaus aukštą. Asmeninio archyvo nuotr.


Prieš dešimtmetį Lekėčiuose įkurtas Čekauskų etnografinis muziejus tapo turistų traukos objektu. Nors gegužės viduryje planuotą įkūrimo ir padėkos šventę kol kas teko nukelti, bet darbai muziejuje nesustojo – lankytojus pasitiks atsinaujinęs muziejus.
 
Muziejaus įkūrėjas Gintas Čekauskas sako, kad muziejų įkūrė norėdamas išsaugoti tėvų, senelių atminimą – muziejuje saugomi iš jų paveldėti senoviniai obliai, varstotas, verpimo ratelis, lanktis ir rankinėmis audimo staklėmis išaustos lovatiesės.

Per dešimtmetį išties daug kas nuveikta: muziejus fondai nuo keleto eksponatų pasipildė iki dviejų su virš tūkstančių. Užsukus į jaukų muziejėlį, pastatytą paties įkūrėjo ir gerų žmonių rankomis, galima išvysti surinktą unikalią daugiau kaip 400 oblių kolekciją, biblioteką, kurioje renkami lietuvių ir rusų rašytojų raštai, išleisti iki 1965 m., akį traukia keletas sovietinės radiotechnikos eksponatų.

Per tuos metus G. Čekausko triūsas etnografijai saugoti neliko nepastebėtas: 2014 metais Lina ir Gintas Čekauskai apdovanoti ,,Aitvaro“ statulėle kaip Metų muziejininkai. Pats muziejaus įkūrėjas Gintas taip pat siekė tobulėti, tapo tradiciniu amatininku bei tradicinių amatų meistru, trys jo gaminiai gavo tautinio paveldo produktų sertifikatus, du – Panemunių regioninio parko produktų pažymėjimus.

Muziejaus patalpose surengta per dešimt renginių, jau tradicija tampantis renginys ,,Pasitinkant Adventą“, organizuojamos parodos, vyksta edukacijos: senoji stogdengystė bei „Kalu kalu inkilėlį“. Muziejininkas pasakoja, kad demonstruodamas, kaip gaminamos skiedros, jis išvažinėjo kone visą Lietuvą.

Rengdamasis paminėti muziejaus dešimtmetį, G. Čekauskas jau įrengė ir antrą muziejaus aukštą.

 „Planuoju, kad pagal poreikį čia bus konferencijų salė, vyks edukacinės programos, lankytojai galės prisėsti išgerti puodelį arbatos. Čia taip pat bus eksponuojamos kraitinės skrynios ir kuparai, kurių dar keleto trūksta, todėl mielai priglausčiau iš geros valios žmonių“, – pasakoja G. Čekauskas.

„Noriu ištarti – dar ir dar kartą dėkoju tiems, kuriems gal nespėjau pasakyti ar per skubėjimą nepasakiau. Dar vis planuoju ir tikiu, kad šventė įvyks. Tikiu – karantinas pasibaigs ir vėl galėsim laisvai vieni kitus be baimės apkabinti“, – kalbėjo muziejaus įkūrėjas.

G. Čekauskas planuoja padėkos šventę surengti rugpjūčio 8 d. ir dalinasi numatytomis veiklomis: veiks amatininkų kiemelis, konferencija, numatoma atidaryti muziejaus dešimtmetį atspindinčią Algirdo Jono Repšio fotografijų parodą, dešimt ,,Dėkoju Tau...“ statulėlių iškeliaus į geradarių rankas.

Visų šventės planų G. Čekauskas šiandien neatskleidžia ir su nekantrumu laukia muziejaus lankytojų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos