baneris leidinys

bernotaviciene ruta
Lukšietė Rūta Bernotavičienė sako, kad kai augo anūkai, paguldžiusi pietų miego, jiems sekė pasakas. Anūkės Gabrielės iniciatyva eiliuotų pasakų knygelė išleista 200 egzempliorių tiražu. Asmeninio archyvo nuotr.


Neseniai skaitytojus pasiekė lukšiečių Rūtos Bernotavičienės ir jos anūkės Gabrielės eiliuotų pasakėlių knygelė „Iš močiutės lūpų“. „Šioje knygoje sudėjome gražiausias eiliuotas pasakas, kurias kadaise sukūrė ir mums, anūkams, sekė močiutė“, – sako knygos sudarytoja ir idėjos autorė G. Bernotavičiūtė. Kiekvieną pasaką papildo iliustracija, kurią skaitytojas gali nuspalvinti.
 
Lukšiuose gimusi, augusi, mokiusis, o dabar švietimo vadybos studijas Vilniuje kremtanti G. Bernotavičiūtė sako, kad knygelė „Iš močiutės lūpų“ skirta visiems, kurie mėgsta pasakas. Vaikams, kurie dar negeba skaityti, tai gali padaryti namiškiai, vaikų darželio auklėtojos. O spalvinti iliustracijas gali ir patys mažiausi – taip jie daug labiau įsijaučia į skaitomą pasaką ir suvokia jos turinį.

Gabrielė sako, kad mintis išleisti knygelę kilo jai: dirbdama su vaikais svarstė, jog vaikų auditorijai turėtų patikti močiutės eiliuotos pasakos. Pagalvojusi, kad „plikas tekstas nesužavės mažųjų skaitytojų“, nusprendė išleisti knygelę, kurią galima ne tik skaityti, bet ir spalvinti. Dailininkė Rūta Nijačienė puikiai išpildė jos lūkesčius – sukūrė knygos viršelį ir iliustracijas. Joje mažasis skaitytojas ras eiliuotas pasakas apie kačiuką, debesėlį, miegų maišelį ir, aišku, apie anūkes.
„Močiutė kūrė ir apie mus. Juk turėjo įnoringus anūkus. Jei išgirsdavome vėl tą pačią sekamą pasaką, tuoj pat stabdydavome močiutę ir primindavome, kad šią pasaką jau esame girdėję. Tad močiutė kaip įmanydama sukosi iš padėties, o kaip jai pavyko tai padaryti, pamatysite perskaitę knygelę“, – sako knygos sudarytoja.

Pakalbiname ir eiliuotų pasakėlių autorę lukšietę R. Bernotavičienę, kuri baigusi Vilniaus pedagoginiame institute lietuvių literatūros studijas dirbo Gerdžiūnų 8-metėje mokykloje, taip pat Sintautuose. Vėliau ilgus metus dirbo bibliotekininke Lukšių Vinco Grybo vidurinėje mokykloje bei Lukšių miestelio bibliotekoje. Anūkės Gabrielės iniciatyva išleistos dvi močiutės knygos, dar trijose knygose – ji bendraautorė.

R. Bernotavičienė sako, kad šios eilės jau buvo primirštos, anūkai užaugo ir jų nebereikėjo. Kol smalsi anūkė Gabrielė jų neatkrapštė ir neišleido. Moteris užsiminė, kad dar likę nemažai neišspausdintos jos nevaikiškos kūrybos, o Gabrielė sako, kad jau rengiama knygelė su uogų istorijomis.

„Aš kūrybą dalinu į dvi dalis. Viena – vaikiškoji kūrybos dalis – pavaizduoti aplinkinį pasaulį vaikams suprantamomis sąvokomis. O antroji dalis, kurioje yra įvairūs išgyvenimai apie reiškinius, pasaulį. Visa tai perduodu eilėmis. Dailininkas savo mintis tapo. O aš savąsias užrašau“, – sako pasakų knygelės autorė R. Bernotavičienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos