baneris leidinys

uzgavenes
Tautosakos medžiaga paremtame pasakojime veiksmas daugiausiai sukasi apie Lašininskį, kurio stalas lūžta nuo valgių. Stop kadras


Gintarė MARTINAITIENĖ

Šiais metais Užgavėnės sutapo ir su Valstybės atkūrimo diena, be to, šventė ir dėl karantino suvaržymų kitokia – be įprasto triukšmo, šėlionių ir trenksmo. Tačiau sudargiečiai į tai pažiūrėjo itin kūrybiškai ir artėjant žiemos išvarymo šventei socialiniame tinkle „Facebook“ (Sudargo paskyroje) pristatė trijų serijų kino juostą „Užgavėnės Sudarge“, kur ir meilės, ir keršto, ir veiksmo – per akis.

Anot idėjos sumanytojos, Sudargo laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorės Irmos Svetlauskienės, labiausiai norėjosi praskaidrinti žmonių kasdienybę ir suteikti galimybę prasiblaškyti. Tuo labiau, kad Užgavėnės Sudarge visuomet buvo švenčiamos ir tradicijos čia tikrai gyvos. Be to, nors karantinas, bet galvoje vis sukasi įvairiausios idėjos. Tad kilusiomis mintimis sukurti filmuką pirmiausiai ji pasidalijo su seniūne Rita Grigaitiene ir bibliotekininke Valerija Endriukaitiene. Šioms pritarus idėją paskleidė ir aktyviems bendruomeniečiams.

„Labai džiaugiuosi, kad visi palaikė ir prisidėjo. Be komandos nieko nebūtų, gali kokių nori minčių turėti“, – sako I. Svetlauskienė ir pasakoja, jog sudargiečiai ir į kūrybinį procesą geranoriškai įsiliejo, ir kaukių bei drabužių ieškojo, tad ir rezultatas ypač džiuginantis.

Tautosakos medžiaga paremtame pasakojime, kaip ir pridera, veiksmas sukasi apie Lašininskį ir Kanapinskį. Netrūksta ir įvairių prietarų, ir išraiškingų personažų. Pono Lašininskio stalas lūžta nuo riebiausių ir skaniausių valgių, katile kunkuliuoja ir kiaulės uodega, prie šono trūksta tik pačios geriausios mergos, kurios ir nusprendžia ieškoti. Tačiau ir Lašininskis, ir Kanapinskis įsimyli tą pačią strainą mergą Morę... Dvikovą pralaimėjus Lašininskiui, ponu pasiskelbė Kanapinskis, kuris kaipmat pasninką sugriežtino, dešras ir lašinius konfiskuoti įsakė. Bet ką čia pasakoti, geriau patiems į išraiškingus personažus pažiūrėti.

Visgi iššūkių, pasak kultūrinių renginių organizatorės, išties būta. Bene sunkiausia buvo užtikrinti atstumus, tad derino, kas su kuo tarpusavy bendrauja ir kontaktuoja, filmavo skirtingomis dienomis, montuojant buvo pasitelkta ir pagalba. Kadangi šis rezultatas džiugina, I. Svetlauskienė juokiasi, kad niekas nežino, ar ir ateityje negims naujų idėjų.

„Nieko negali žinoti. Tikiuosi entuziazmas neišblės, tad visko gali būti“, – intriguoja kultūrinių renginių organizatorė.

Ir kiti ieško naujų formų Užgavėnėms paminėti. Štai Šakių kultūros centras irgi socialiniame tinkle „Facebook“ surengė virtualų konkursą, kur daugiausiai patiktukų surinkusi Užagavėnių kaukė, tiksliau, jos autorius apdovanotas saldžia dovana. Lukšių kultūros centras pakvietė prisiminti, kaip anksčiau būdavo švenčiamos Užgavėnės, ir pasidalijo ankstesnių metų vykusių žiemos išlydėtuvių nuotraukomis. Tad kaip kas moka, tas taip šoka.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos