baneris leidinys

bociai
Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šakių bendrijos pirmininkė Liuda Samuolienė džiaugėsi, kad šiemet senjorai iš visos Lietuvos sugužėjo į Zanavykiją, už senjorų telkimą rajone jai padėkojo organizacijos vadovas Kajatonas Šliogeris (kairėje). L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ 

Į Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ organizuotą renginį „Švęskime gyvenimą“ Zyplių dvare sugužėjo miestų ir rajonų bendrijų koordinatoriai, organizacijos vadovybė apdovanojo būrį aktyviausių narių, savo lūkesčiais dėl veiklų ateityje pasidalino ir patys senjorai.

Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris tardamas sveikinimo žodį pirmiausiai padėkojo už šiltą zanavykišką priėmimą. Visos Lietuvos senjorus telkiantis pirmininkas apie 14 metų vadovauja Telšių „Bočiams“.

„Norėčiau, kad žurnalistai nerodytų per televiziją pavargusių, paliegusių, tik ant suolelių sėdinčių bočių, bet parodytų realybėje, kokie jie yra – sveiki, energingi, mėgstantys dainą, šokį. Manau, kad jie yra Lietuvos kultūros pažiba“, – kalbėjo K. Šliogeris.
Jis atvežė šūsnį apdovanojimų, kuriuos įteikė aktyviems sąjungos nariams. Vincentui Sladkevičiui dedikuotą paauksuotą medalį K. Šliogeris įteikė ir renginyje dalyvavusiam rajono merui Edgarui Pilypaičiui. Meras pasidžiaugė, kad pagyvenę žmonės aktyviai įsijungia į savanorystę, kvietė svečius mūsų kraštą dar labiau pažinti: aplankyti piliakalnius, kitus dvarus bei sakralinius objektus.

O Antanui Baranauskui dedikuotu paauksuotu medaliu už senjorų telkimą mūsų rajone buvo apdovanota ir LPS „Bočiai“ Šakių bendrijos pirmininkė Liuda Samuolienė.

„Aš labai laukiau šito respublikinio „Bočių“ susitikimo, kuris šiemet vyksta mūsų rajone. Noriu pasveikinti visus su šia gražia švente, visiems bendrijų pirmininkams, vadovybei palinkėti stiprybės, sveikatos ir gražaus pasibuvimo šitame renginyje, viešint Zanavykų krašte. Manau, kad tik tokiuose susitikimuose pajunti, kad dar gali eiti, bėgti... ir taip pasidaro gera“, – sakė L. Samuolienė.

Renginyje dalyvavęs Sveikatos apsaugos ir darbo ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius paminėjo, kad per 16 mėnesių besitęsiančią Covid-19 pandemiją ministerijai teko nemažai iššūkių.

„Susirgimų skaičius žymiai sumažėjo, tačiau labai atsipalaiduoti negalime. Ministerijos viena iš veiklų yra koronaviruso suvaldymas. Šalyje jau paskiepyti 45 proc. gyventojų, džiaugiuosi, kad turime 70 proc. pasiskiepijusių 65-erių ir vyresnių gyventojų, tačiau pasiskiepijusių 80-mečių senjorų – per mažai“, – kalbėjo ministerijos atstovas.

Jis paminėjo, kad bus kuriamas naujas ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelis. Iki šiol asmenims, kuriems reikalinga slauga ir socialinė globa, paslaugos yra kuruojamos dviejų atskirų ministerijų – Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo, anot ministerijos atstovo, todėl sistema nelanksti, ja naudotis sudėtinga.

A. Ščeponavičius užsiminė apie dar vieną Sveikatos apsaugos reformą, anot jo, Lietuvoje yra didžiulis sveikatos priežiūros įstaigų tinklas, todėl ateityje planuojama steigti bendruomenės sveikatos centrus. Pasak svečio, bendruomenės sveikatos centras nebūtinai turėtų atsirasti naikinant ar kuriant naujas įstaigas, jis galės būti įsteigtas jau esamos įstaigos pagrindu, įtraukiant savivaldybių visuomenės sveikatos biurus, privačias įstaigas. Šis centras teiktų tiek ambulatorines paslaugas, taip pat ilgalaikės priežiūros paslaugas, kartu būtų teikiamos dienos stacionaro ir skubiosios pagalbos visą parą paslaugos.

„Sveikata 50 proc. priklauso nuo paties žmogaus, 20 proc. nuo aplinkos ir tik 10 proc. nuo sveikatos sektoriaus. Jei Lietuvoje vidutinė gyvenimo trukmė 76-eri metai, tai mūsų siekis yra, kad po ketverių metų būtų 77-eri. O kalbant apie sveiko gyvenimo trukmę – 56–59-eri metai. Manau, jūs esate sveikos gyvensenos pavyzdys, nes daug bendraujate, o tai yra didžiulis ne tik fizinės, bet ir dvasinės sveikatos impulsas“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos departamento direktorius.

Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ visuose Lietuvos miestuose, rajonuose ir savivaldybėse turi apie 44 tūkst. narių. Kalbėję bendrijų pirmininkai išsakė ir savo pastebėjimus dėl „Bočių“ veiklos, jie pageidavo šaukti rinkiminį suvažiavimą, siūlė jau keisti, jų nuomone, pasenusius įstatus, taip pat priimti į „Bočių“ gretas jaunesnius žmones – nuo 50-ies metų, pageidavo savo atstovo Seime.

Popietė tęsėsi prie vaišių stalo, muzikiniais kūriniais senjorus pasveikino Briedžių laisvalaikio salės kapela „Linas“ (vad. Asta Grigaitienė).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos